Tüm Zamanların En Ünlü Telepatı Wolf Messing

Tüm Zamanların En Ünlü Telepatı Wolf Messing

sola ok  Tarih

24.05.2016

9,534 Gösterim

Bu içeriği 8 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼Tüm Zamanların En Ünlü Telepatı Wolf Messing


Wolf Messing, 1899'da Varşova(Polonya) yakınlarındaki Góra Kalwaria'nın küçük bir köyünde doğmuştur. Ailesi son derece yoksul olan aşırı dindar yapıda kişilerdi. Ailesinin baskısıyla Haham olması için din okullarına gönderilmesine karşı çıkan Wolf Messing, bu öneriyi kesinlikle reddediyordu. Ancak ailesinin yapmış olduğu baskıylara dayanamadığından ve yaşının küçük olmasından dolayı okula gitmek zorunda kaldı. Okulda dua ile geçen hayatı onu mutlu etmiyordu. Wolf Messing'in kendine göre başka düşünceleri, başka fikirleri vardı ve 11 yaşındayken cebinde birkaç kuruş para ile bir trene kaçak olarak bindi.

Bilet alacak parası olmadığı için oturma koltuklarının birinin altında gizlenerek yolculuğuna devam ediyordu. Ancak kontrolör, bilet kontrolü için Wolf Messing'in saklandığı vagona gelince yapacak fazla bir şeyi olmayan Wolf Messing, bir gazeteden kopardığı kağıt parçasını kontrolöre uzattı ve gözlerini kontrolörün gözlerine dikerek verdiği gazete parçasını bilet olarak algılaması için telkinlerde bulunmaya başladı. Kontrolör gazete parçasını evirip, çevirip baktıktan sonra Wolf'e aynen şunları söyledi: "Madem biletin var, neden orada saklanıyorsun ? Hadi kalk, 2 saat sonra Berlin'de olacağız" dedi ve gazete parçasını damgalayarak geri verdi. Bu olay Wolf için bir ilk olmuştu ve ilk kez kendi zihinsel yeteneğinin farkına varmış, bir gazete parçasının bilet olduğuna kontrolörü inandırmıştı. Yani kısacası bu yapmış olduğu olay zihin yönlendirmesiydi.

Wolf Messing

Berlin'e geldikten sonra yoksul günler yaşadı. Hayatı yoksulluk içerisinde geçiyordu. Ayakkabı boyacılığı, bulaşıkçılık giib işler yaptı ve en sonunda bir bakkalın yanında çırak olarak çalışmaya başlamıştı. O kadar zor bir hayatı vardı ki, bir gün yolda açlıktan düşüp bayıldı. Gözünü açtığında kendisini hastanede bulan Wolf, kendini iyi hissettikten sonra hastaneden ayrıldı. İlerleyen günlerde bir sirkte çalışmaya başlayan Wolf, sanki hayatının mesleğini bulmuştu. Berlin'e gelirken kontrolöre yaptığını sirkte insanlara yapıyor, saklanan eşyaları, insanların kağıda yazıkları ve sakladıkları yazıları tahmin ediyordu. Bunları yaparken zaman içerisinde çok meşhur olan Wolf'u seyretmek için dünyanın her yerinden insanlar geliyordu.

Yapmış olduğu turnelerden biri olan Viyana turnesinden sonra Albert Einstein ile tanıştı. Yaptıkları Albert Einstein'ı çok şaşırtmıştı. 10 yıl boyunca yüm dünyayı dolaştı. Her yerde turneler yaptı. Hindistanda Ghandi ile görüştü ve Ghandi'nin yapmış olduğu testi başarıyla geçti. Polonyalı bir pontun kaybolan mücevherlerini bularak ününe ün kattı. Wolf'un 1937 yılında Varşova'da yapmış olduğu bir gösteride söyledikleri çok ilginçti. Daha ortada savaş yokken; "Hitler doğuya saldırırsa mahvolur" demişti. Hitler'in bu tarz olaylara düşkünlüğü tüm dünya tarafından bilinmektedir. Hitler bu durumdan çok etkilenmiş ve rahatsız olmuştu. Bundan dolayı Hitler, Wolf Messing'in başına 200.000 dolar Mark ödül koymuştu.

Adolf Hitler ve Wolf Messing

1939'da Alman orduları Varşova'ya girdiğinde, bir Nazi askeri Wolf'u sokakta çevirip kimlik sordu. Onun Wolf Messing olduğunu anlayınca, Wolf'u hapse attı. Ancak bu durumdan Wolf'u zihinsel yetenekleri yine kurtarmayı başaracaktı. Hücredeyken tüm subay ve askerlerin zihinlerine şu mesajı yollamaya başladı; "Hepiniz hücreme gelin". Kısa bir süre sonra hapishanede bulunan tüm subay ve askerler Wolf'un hücresine gelmişlerdi. Wolf bir anda yattığı yerden kalkarak, hücresinden çıkıp kapıyı içeride toplanan askerlerin üzerine kapatarak kayıplara karıştı.

Artık Varşova'da yaşaması imkansızdı ve gitmesi gerektiğini bildiğinden dolayı hiç zaman kaybetmeden, aynı gece telepati yeteneğini kullanarak, tüm Nazi kontrollerinden geçip, Rusya sınırını geçmeyi başardı. Bunun sonucunda Naziler, Wolf Messing'in annesini, babasını ve kardeşlerini öldürdüler.

Sovyetlerde yapmış olduğu gösterilerin birinde, daha gösterinin hemen başlarında, 2 Sovyet polisi tarafından apar topar sahneden alınarak Stalin'in yanına götürüldü. Stalin'de onun ününü duymuş ve tanımak istemişti. Aynı zamanda denemek istiyordu. ilk denemesinde yeteneğini kullanarak Moskova'da ki Gospa gişesinden 100.000 ruble çalmasını istedi. Bu denemeyi kabul eden Wolf Messing bankaya gitti ve kopardığı 2 boş kağıt yaprağını gişedeki memura uzattı. Sonra da 100.000 rubleyi çantasına koyması için zihnini girerek telkinde bulunmaya başladı. Bunun üzerine memur hemen harekete geçip paraları çantaya yerleştirdi. Wolf Messing, para dolu çantayı alıp bankadan çıktı ve dışarıda arabada bekleyen Stalin'in görevlendirdiği 2 adama para dolu çantayı gösterdi. Daha sonra bankaya dönerek, biraz önce paraları çantasına koyan gişe görevlisine verdiği çeklere bakmasını söyledi. Çeklere bakan ve 2 boş kağıdı gören gişe memuru kalp krizi geçirerek olduğu yere yığıldı ve hayatını kaybetti.

Adolf Hitler ve Wolf Messing

Sonra Stalin'in yanına geri getirildi. 2. bir deneme yapmak isteyen Stalin daha zor bir şey yapmasını isteyecekti. İstediği şey ise; Messing bir hükümet binasına götürülecek ve binadan çıkması gerekecekti. Binada çalışan tüm askeri görevliler ve polislerde Messing'in binadan çıkmaması için kesin talimat almışlardı. Denemeye başlayan Messing binadan çok kolaylıkla dışarı çıkmayı başarmış, hatta çıkarken tüm askerleri sıraya dizmiş ve kendisine selam verdirmiştir. Stalin bu olaydan çok etkilenmişti.

Ancak 3. ve son bir deneme daha yapmaya karar verdi. Bu denemede ise Messing, izinsiz ve geçiş belgesi olmaksızın Stalin'in özel odasına girecekti. Evin etrafında çok fazla muhafız vardı ve çok sıkı korunmaktaydı. Birkaç gün sonra Messing, Stalin'in bulunduğu binaya geldi. Askerler selam duruyor, hizmetçiler kapıları açıp, saygı gösteriyor, yol gösteriyorlardı. Bir dizi odadan geçtikten sonra Stalin'in bulunduğu odaya girdi. Stalin, Messing'i karşısında görünce şaşkınlıktan dondu kaldı. Bunu nasıl yaptığını sorduğunda ise Messing; askerlere ve hizmetçilerin beyinlerine telkinlerde bulunduğunu söyledi. Yapmış olduğu telkinde tüm askerlere ve hizmetçilerinin beyinlerine; "Ben Lavrenti Beriya'yım. Ben Lavrenti Beriya'yım" mesajını gönderdiğini söylemiştir. Lavrenti Beriya, Stalin'in gizli polis şefinin adıydı ve orada bulunan herkese kendisinin Lavrenti Beriya olduğuna inandırmıştı. Ancak Messing, Beriya'ya hiç benzemiyordu.

Wolf Messing ve Lavrenti Beriya

Bu olaydan sonra Messing'in ünü tüm Rusya'ya yayıldı. Bazı siyasetçiler ve üst düzey askeri yetkililer Messing'in çok tehlikeli olduğunu ve bir an önce öldürülmesi gerektiğini söyleseler de, Stalin Wolf Messing'i korumaya devam etti. Sovyetlerde bulunan tüm bilim adamı ve parapsikologlar, Messing ile deney yapma yarışı içerisine girdiler. Messing, Ruslar ile Almanlar'ın ilişkilerinin en iyi olduğu dönemde, yani 1940 yılında bir kehanette bulunarak; Sovyet tanklarının, Hitler'i yeneceğini ve Berlin sokaklarında boy göstereceğini söylemiştir. Oysa Stalin o günlerde Hitler ile bir saldırmazlık imzalamıştı. Fakat bu anlaşma çok uzun sürmedi ve Nazi ordusu Sovyet topraklarına girdiler.

1943 yılında Messing, Baltık, Beyaz Rusya, Ukrayna ve Kırım'ın Naziler tarafından işgal edileceğini söyledi ve aynen dediği gibi de oldu. Daha sonra Stalin'in emri üzerine, başına bir şey gelmemesi amacıyla götürüldüğü Sibirya Novosibirsk'de, savaşın 1945 mayıs'ında sona ereceğini söylemiştir ve savaş, mayısın ilk haftasında sona ermiştir. 1940 yılında yapmış olduğu kehanet doğru çıkmış ve Sovyet tankları da Berlin'i işgal etmiştir.

Ünlü Telepat Wolf Messing

Tüm zamanların en büyük telepatı olan Wolf Messing, kendisine sorulan sorulara verdiği yanıtlarda, yeteneğine dair bazı ipuçları vermiştir. Söylediklerine göre; "insanların düşündükleri ve akıllarından geçirdikleri düşünceler, benim beynime görüntüler halinde geliyor. Bu kişi nerede olursa olsun bana bu görüntüler gelir. Düşünce okuma gücü doğaüstü bir durum değildir. Benim yapmış olduğum bu olay doğal yasaları disiplin altına alarak kullanmaktan ibarettir. Kendimi, gelen mesajları alacak şekilde, bir tür derin gevşeme haline sokmakta işe başlıyorum ve telepati kolayca meydana geliyor. Karşımdaki kişiden hangi düşünce olursa olsun alırım. Hatta karşımdaki kişiye dokunusam çok daha kolay olur. Ancak bu verileri almak için fiziki temas gerekli değildir. Hatta gözlerimi bağlarsanız, bu daha deirn bir şekilde konsantrasyon olmamı sağlar ve daha rahat şekilde düşünceleri ele geçiririm. Ancak vericinin, yani karşıdaki kişinin zihni karışıksa, bana düşüncelerinin görüntüleri bulanık gelmekte, o yüzden biraz daha zaman almaktadır. Sağır ve dilsizlerden gelen düşünceleri yakalamak çok kolay ve çok basit olmaktadır. Sanırım onlar diğer kişilere göre çok daha açık seçik düşündüklerinden kaynaklanan bir durumdur" demiştir.

Birçok olay yaşayan Wolf Messing, birçok kehanette bulunmuştur. Yapmış olduğu kehanetlerin birçoğu ortaya çıkmış ve gerçekleşmiştir. En sonunda 8 kasım 1974 tarihinde Moskova'da hayatını kaybetmiştir.Bu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

24.05.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (7)

 1. Mithat

  Wolf Messing ile okuduğum makaleler gerçeği yansıtıyormuş demek ki, önceleri inandırıcı gelmemişti.

 2. Kutlu Mercimekçi

  Ne adammış bu yahu, soluksuz okudum. Hâlâ da bizi bile etkilemeye devam ediyor sanki.

 3. Son derece enterasan bir yaşam hikayesi. Acaba bizlerin de farkında olmadığımız, -Wolf Messing kadarını hayal etmiyorum ama- yeteneklerimiz var mı diye düşünmeden edemiyor insan...

 4. Emre

  Kendisi tüm parapsikoloji araştırmacıları tarafından gelmiş geçmiş en yetenekli telepat olarak kabul ediliyor.

 5. Turgut

  Wolf Messing'in trende yaşadığı olay, görevlinin iyi niyetinden mi yoksa Wolf Messing'in zeki olmasından mı anlayamadım doğrusu.

 6. Malik Eyyupoğlu

  Adamın gözlerinde insanı delen bir bakış varmış zaten gençliğinde. Biyo enerjisi çok yüksek olan insanlar için sıradan bir olay gibi. Sanki günümüzde de var ama insanlar korktukları içn bu yeteneklerini gizlediklerini düşünüyorum.

 7. Betül

  Benim anlamadığım bu tip özelliğe sahip birisi neden insanların akıllarında ki kötü düşüncelere çevirmiyor.


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Yeniçeri Ocağının Kaldırılması
29.06.2016
19,832 Gösterim

Yeniçeri Ocağının Kaldırılması

360 yıl Osmanlı'ya hizmet eden ama bir süre sonra devlete faydadan çok zararı dokunan yeniçeri ocağı, tarihte Vaka-yi Hayriye olayı ile kaldırıldı.

Beyni Parçalanan ve Hayatta Kalan Adam: Phineas Gage
23.06.2016
8,016 Gösterim

Beyni Parçalanan ve Hayatta Kalan Adam: Phineas Gage

"Yerden yavaşça doğrulup ayağa kalktı. Kafasının üzerindeki delikten beyin parçaları görünüyordu." Bugüne kadar ki en ilginç hayatta kalma hikayesi

Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa
23.12.2017
7,866 Gösterim

Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa

"Plevne'de Osman Paşa'nın kumandası altında savaşmış bir askerden daha cesur bir askerin Avrupa kıtasında bulunmadığına eminim." -Dr. Charles S. Ryan

Aynı Zamanda Var Olan İlginç Tarihi Olaylar
06.11.2016
6,968 Gösterim

Aynı Zamanda Var Olan İlginç Tarihi Olaylar

Aynı dönemlerde var olduğu düşüncesinin bile şaşırtıcı geldiği, tarihte aynı zamanda var olan 10 ilginç olay.

II. Dünya Savaşı'nda Nazi Ordusunda Savaşan Türkler
14.04.2017
18,809 Gösterim

II. Dünya Savaşı'nda Nazi Ordusunda Savaşan Türkler

II. Dünya Savaşı'nda Nazi ordusunda, Türki Cumhuriyetler'den katılıp kendilerine özel birliklerde savaşan Türk Lejyonları...