Tüm Dünyadan Gizlenen Türk Piramitleri

Tüm Dünyadan Gizlenen Türk Piramitleri

sola ok  Genel Kültür

18.04.2016

15,568 Gösterim

Bu içeriği 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼Tüm Dünyadan Gizlenen Türk Piramitleri


Çin'de bulunan ve tüm dünyadan saklanan Türk piramitleri aslında birer kurgandır. Kurgan, korunan yer anlamına gelmektedir ve mezar yapıtlarıdır. Çin Halk Cumhuriyeti ise bu kurganların herhangi bir şekilde araştırılmasını kesinlikle yasaklamıştır. Çünkü bu kurganlar Türklere aittir.

Günümüzde malesef Çin hakimiyetinde bulunan Doğu Türkistan sınırları içerisinde yer alan Xi'an şehrine yaklaşık 100 km uzaklıkta, dağların çevresinde boyutları irili ufaklı 100 adet piramit ile beraber 300 metre yüksekliğinde Beyaz Piramit olarak isimlendirilen dev bir yapı da bulunmaktadır.

Beyaz Piramid ismini taşıyan kurganın Mısır'daki tüm piramidlerden daha fazla yüksek olduğu düşünülmektedir.

Türk Piramitleri

Türk piramitleri batı toplumunun ilgisini II. Dünya Savaşı esnasında çekmiştir. Hikayeler genellikle büyük beyaz piramit hakkındadır.

ABD Hava kuvvetleri pilotu James Gaussman'ın II. Dünya Savaşı olurken Hindistan'dan Çin'e doğru seyreden uçuşu enasında beyaz bir piramit gördüğüne dair öyküler vardır. Ancak bazı iddialara göre bu piramitlerin varlığı, batılı bilim insanlarınca daha önceden de biliniyordu.

Science News gazetesi II. Dünya Savaşı senelerinde piramitler hakkında şu şekilde bir yazı yayınlamıştır: "Bölgede bulunan piramitler çamurdan ve topraktan yapılmıştır. Mısır piramitlerinden çok höyüklere benzerler ve bu bölge henüz keşfedilmemiştir."

Bölgede bulunan ABD'li bilim insanları beyaz piramit adı verilen yapının hemen hemen 300 metre gibi bir yüksekliğe sahip olduğunu söylemektedirler ki, bu Mısır piramitlerinin iki katı kadardır.

Gizlenen Türk Piramitleri

Bölgede bulunan Türk piramitleri turistik bir yer değildir. Bunun dışında Çin Halk Cumhuriyeti tarafından üstleri toprakla örtülüp ağaçlandırılmaya başlanmıştır. Bölgeye giriş ise kesinlikle yasaktır.

Bir teoriye göre, Mu kıtasının var olduğu zaman, kıtada çok gelişmiş bir medeniyetin hüküm sürdüğü ve kıtanın yok olmasıyla Güney Amerika ve Asya'ya dağılan medeniyetin birbirlerine benzer teknikleri kullanarak yapıtlarını devam ettirmişlerdir.

Maya piramitleri, Aztek piramitleri, İnka piramitleri ve Zigguratların da birbirlerine çok fazla benzeyen bir teknik ile inşa edilmesi bu teoriyi oldukça güçlendirmektedir.

Maya, Aztek, İnka Piramitleri ve Ziuggurat

Mısır piramitlerinin ise Çinde bulunan Türk piramitlerinden ilham alınarak yapıldığı ve hatta mumyalama işlemlerinin dahi eski Türklere ait olduğu, Türk bilim adamı olan Kazım Mirşan tarafından araştırılmış ve ispatlanmıştır.

Çin metinlerine göre Türkler M.Ö. 5bin ile 15 bin yılları arasında Orta Asya'da medeniyetlerinin en parlak dönemindedirler. Türk piramitlerini ise bu yıllar arasında bölgede bulunan Mısır metinlerinde de geçmiş olan Uygurlar yapmıştır.

Uygur İmparatorluğu

Türk bilimadamı Kazım Mirşan, bugüne kadar anlamı çözülemeyen 184 tane Mısır hiyeroglifini Ön-Türkçe olarak okumuştur. Bu metinde mumyalama tekniklerinin M.Ö. 3000'li yıllarda Altaylardan geldiği ortaya koyulmuştur.

Çin görevlileri bu uygarlık belgelerini dünyanın gözünden gizleyebilmek adına piramitlerin uçlarını olabildiğine tahrip edip üzerilerini topraklar doldurup sanki bir yükseltiymiş havası vermişlerdir. Üstlerine sürekli yeşil kalacak olan ağaçlardan dikmişlerdir.

Böylece seneler sonra bu piramitler üstü ormanla kaplı tepeciklere dönüşecektir. Bunun yanında Çin Halk Cumhuriyeti, piramitlerin çevresini köylüler tarafından ekime serbest bırakıyor. Bu şekilde asırlardır toprak altında yatan tarihimiz tahrip ediliyor.

Çindeki Türk Piramitleri

Eğer bu şekilde olmasaydı, yani bu piramitler Çinlilere ait olmuş olsaydı; Çin Halk Cumhuriyeti turist çekebilmek adına, kendi uygarlığının eskiliğini dünyaya anlatabilmek için, bırakın üzerlerine ağaç ekmeyi, her bir piramidin her taşını tek tek parlatırdı.

Yakın zamanda Piramitlerin içine giren ve fotoğraf çekmeyi başarabilen ilk ve tek kişi olan Oktan Keleş'in açıklamaları tarihe yeni bir boyut kazandırabilecek türdendir.

Oktan Keleş'in incelemelerinin sonucunda yaklaşık 5000 yıllık geçmişe sahip olan piramitlerde, yapılmış olan inşa ve mumyalama işlemleri Mısır'dakinden çok daha ileri seviyededir.

Türk araştırmacı-yazar Oktan Keleş piramitleri ziyaret ettiğinde Türk tarihinin baştan değişebileceğine vurgu yapmıştır. Yaşlı bir Çinli rehber ile piramitlere gizlice giren Oktan Keleş piramitlerin içinde Türklere ait heykel, tabletler ve semboller bulunduğunu da belirtir.

Piramitin içinde 2 metreye yakın bir mumya, üzerinde bozkurt başları ve ay yıldız sembolleri bulunmaktadır. İçerde 3 metre yüksekliğinde Oğuz Kağan'ın temsili sûreti bulunmaktadır.

Kesin olmamakla beraber Çinli rehber, Oktan Keleş'e; Büyük Beyaz Piramit'in Türklerin atası Oğuz Kağan'a ait olduğunu söylemiştir.

Türk Piramitlerinin içi

Türk Piramitlerinin Google Earth Üzerindeki Koordinatları


Türk Piramitlerini Google Earthe üzerinde görmek için aşağıdaki yazılara tıklamanız yeterlidir.

Bu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

18.04.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (3)

  1. Fuat

    Verdiğiniz bilgilerden dolayı öok teşekkür ederim araştırmanızı çok keyifli bir şekilde okudum.

  2. Faruk

    Türk'ün olmadığı yer, yapmadigi iş yok cidden. Ama çinlilerin saklıyor olmaları da çok tuhaf.

  3. Vedat Güllü

    Hocam kakikaten çok ilginç ya, kızıyorum kendime böyle kendi kültürümüzle alakalı şeyleri bilmediğimde


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Yazarı Dahil Birçok Kişiyi İntihara Sürüklediği İçin Yasaklanan Şarkı
18.09.2016
5,497 Gösterim

Yazarı Dahil Birçok Kişiyi İntihara Sürüklediği İçin Yasaklanan Şarkı

Rezso Seress, Macar asıllı besteci ve söz yazarı. Her şey Rezso Seress adlı bu sanatçının bir pazar günü, bir şarkı yazıp bestelemesi ile başlıyor...

Murphy Kanunları
21.04.2016
9,032 Gösterim

Murphy Kanunları

Edward A. Murphy jr. işinde çok başarılı olduğu için değil, başına gelen olaylardan sonra söylediği sözlerin kanun haline gelmesiyle tanınmıştır.

En İnanılmaz 10 Hapisten Kaçış Hikayesi
05.05.2016
8,875 Gösterim

En İnanılmaz 10 Hapisten Kaçış Hikayesi

Tarih boyunca ve günümüzde birçok hapisten kaçış olayı yaşanmıştır. Bilinen en inanılmaz 10 hapishaneden kaçış öyküsünü bu konu altında derledim.

Yarışlarda Kullanılan Drift Tekniği Nasıl Ortaya Çıktı ?
01.10.2016
12,422 Gösterim

Yarışlarda Kullanılan Drift Tekniği Nasıl Ortaya Çıktı ?

Üretilen ilk otomobilin amacı ulaşımı kolaylaştırmaktı. Sonraları arabalar yarış için kullanılmaya başlandı ve zamanla drift tekniği ortaya çıktı.

Drone ile Çekilmiş 12 İstanbul Panoraması
30.12.2015
16,411 Gösterim

Drone ile Çekilmiş 12 İstanbul Panoraması

Bir fotoğraf sanatçısının, drone yardımıyla çekip, "Flatland" adını verdiği 12 İstanbul panoraması çalışması.