PDKS Ne İşe Yarar?

PDKS Ne İşe Yarar?

sola ok  Tanıtım

16.06.2021

272 Gösterim

PDKS Ne İşe Yarar?


Personel devam kontrol sistemi olarak da adlandırılan PDKS birçok avantajı beraberinde getirir. Özellikle çalışan sayısı yüksek olan işletmelerde her çalışanın ayrı ayrı kontrol edilmesi mümkün değildir. Bu gibi durumlarda tüm işletmeye uygulanabilecek sistemler büyük avantaj sağlar. Peki, PDKS ne işe yarar? İşletmeler bu sisteme yaptıkları yatırımın faydasını görebilir mi?


PDKS Ne İşe Yarar?


PDKS temelde çalışanların mesaiye saat kaçta geldiğini ve saat kaçta ayrıldığını takip etmeye izin verir Böylelikle fazla mesaiye kalan çalışanların tespit edilmesi kolaylaşır. Aynı zamanda fazla mesai ücretlerinin hesaplanmasında da bu sistemler kullanılabilir.


Veri Takibi Kolaylaşır


Her ayın sonunda sistemdeki veriler muhasebe birimine veya diğer ilgili birimlere aktarılır. Bu birimler gelen verileri liste ve tablo halinde görüntüleyebilir. Böylece her ay her çalışanın mesai saatine uyum performansı sadece dakikalar içinde takip edilebilir.


İş Verimliliğini Arttırır


Çalışanların işe zamanında gelmesi iş verimliliğini arttırır. Aynı zamanda işten çıkış saatlerine uyum göstermesi de dinlenmek için yeterince zamana sahip olmasını sağlar. Gerekli durumlarda insan kaynakları departmanı çalışanlara uyarıda bulunarak iş ve dinlenme sürelerinin optimum seviyede tutulmasını destekleyebilir.


Ek Mesai Ödemeleri Daha Kolay Hesaplanır


Sistemdeki verilerin otomatik olarak aktarılmasıyla ek mesai ödemeleri daha kısa sürede hesaplanır. Bu da işletmenin iş gücü açısından tasarruf etmesine izin verir. Muhasebe çalışanları manuel ek mesai ödemesiyle vakit kaybetmek yerine işletmenin diğer ihtiyaçlarına odaklanabilirler.

Unutmayın, ZKTeco, pdks, x-ray, access kontrol, akıllı kilit gibi güvenlik sistemlerinde son teknoloji ürün ve çözüm sunan, dünyanın en büyük kuruluşlarındandır.

16.06.2021