Nazilerin Gizli Uçan Daireleri: Haunebu Projesi

Nazilerin Gizli Uçan Daireleri: Haunebu Projesi

sola ok  Bilim

08.04.2016

10,537 Gösterim

Bu içeriği 7 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼Nazilerin Gizli Uçan Daireleri: Haunebu Projesi


Adolf Hitler'in gizli silah projeleri arasında en dikkat çekici olanı hiç şüphesiz Nazi uçan daireleridir. O dönemde henüz bilim kurgu yazarları dahi UFO'ların görünüşünü tam olarak belirtmemişken Alman mühendisleri uçan daire şeklinde savaş araçları dizayn etmeye başlamıştı. En popüler proje olmasına rağmen bu UFO'lar hakkında ne yazık ki fazla bir bilgi bulunmamaktadır.

Adolf Hitler ve Naziler

Haunebu serisi olarak adlandırılan bu projesinin tarihi ise savaş öncesi yıllara uzanıyordu. Hitler'in iktidara yükseldiği 1933 senesinden itibaren Alman mühendisleri tarafından ilk uçan daireler için elektro manyetik yer çekimi motorları geliştirilmeye çalışılıyordu. 1935 yılında gizlilik adına deneme uçuşları Heuneburg adlı bir kasabaya alındı. Haunebu adı da buradan geldi. Haunebu'nun üretimine geçilmeden önce 1937 senesinde RFZ serisi ve Vril uçan daireleri geliştirildi.

Haunebu RFZ Serisi - Vril Uçan Daireleri

Doktor Horst Schumann başkanlığındaki bir grup tarafından gerçekleştirilen bu projede 1945 başına kadar 17 adet disk şeklinde ve 11,5 metre çapında uçan daireler yapılmıştı. Bu uçan daireler 84 test uçuşundan sonra Vril-1 adıyla uçmaya başladı. 1939 yılında ise Haunebu adındaki uçan daire projesi, bugün adı dahi unutulmuş bir dehanın Almanlar tarafından ele geçirilmesiyle büyük bir değişim gösterdi. Almanların zorlamasıyla Avusturya'lı deha Viktor Schauberger 1939'da Haunebu-1 uçan dairesini yerden yükselerek havalanmasını sağlayan kişi oldu.

Haunebu-1

Ünlü Alman fizikçi ve mühendisi Hermann Oberth'in uzayda yolculuğu gerçekleştirebileceğini iddia ettiği yıllarda, Almanlar Haunebu ismini verdikleri uzay araçlarının projesini hayata gerçimişti bile. Çapı 25 metre olan Haunebu-1 saatte 4800 km hıza ulaşabiliyordu ve iki kopyasının üretildiği 1939 sensnde toplam 52 deneme uçuşu gerçekleştirildi. Haunebu-1'ler 18 saat havada kalabiliyordu. Mürettebatı 8 kişiyidi. 1948 senesinde 7 tane üretilen Haunebu-2 ise 32 metre çapında, 20 mürettebat taşıyabilen, 55 saat havada kalabilen ve saatte 6000 km hıza ulaşabilen daha gelişmiş bir modeldi. Toplam 106 deneme uçuşu gerçekleştirildi. Çapı 71, uzunluğu ise 139 metre olan Haunebu-3 ise tam 8 hafta havada kalabiliyordu. Haunebu-4'ün 1946 senesinde üretime geçirilmesi tasarlanmıştı fakat bu gerçekleşmedi.

Haunebu Serisi

Eski bir KGB ajanı olan Rus yazarı Vladimir Terziski'nin "Close Encounters of the Foo Fighter Kind" adlı kitabındakii iddaalara göre Naziler birçok yüksek teknolojiyle beraber, yer çekimine karşı gelebilen teknolojiyi Peenümünde ve Bavyera Alp'lerine düşmüş dünya dışı varlıklara ait olduğu düşünülen araçları geliştirerek elde etmişlerdi.

Nazi UFO

Adolf Hitler, test uçuşları başarıyla sonuçlandıktan sonra bunları dostu İtalya lideri Mussolini'ye de tanıttı. Mussolini'nin silah danışmanlarından biri olan Luigi Romersa Almanlar'ın UFO'sunu; "Yuvarlaktı ve ortasında, çevresi tamamen cam ile kaplı bir kokpiti, yanlarında jet motorları vardı" diyerek tarif ediyor.

Hitler ve Mussolini

7 haziran 1945 tarihinde New York Times gazetesinde bulunan haber şu şekildeydi: "Uçan daireler gizli birer silahtır. Almanlar tarafından üretilmiş ve ülkenin batı sınırlarında ortaya çıkmıştır. ABD hava kuvvetlerinin verdiği bilgiye göre, Almanya göklerinde uçan gümüş balonlar görülmüştür. Ayrıca bunların bazıları neredeyse saydam yapıdadır." Haberi izleyen günlerde UFO'ların Alman yapımı silahlar olabileceği dedikodusu hızla yayılmaya başladı. Alman silah endüstrisinin bu garip nesneleri ürettiğine inanılıyordu. UFO gözlemleri hızlı bir şekilde artarken, özellikle İskandinavya gökleri sık sık uçan gemiler tarafından ziyaret ediliyordu.

Haunebu 4

27 Mayıs 1954 tarihli bir CIA raporunda bu konu hakkında şu bilgiler veriliyor. Yakın zamanda bir Alman gazetesinde ünlü Alman mühendis ve uçak uzmanı George Klein'le bir mülakat yayınlandı. Klein 1941-1945 yılları arasında yapılan bir uçan daire deneyinden bahsetmişti. Onun anlattıklarına göre 1945 yılında ilk pilotlu uçan daire havalanıp saatte 2092 km hıza 3 dakikada ulaşmıştı.

Nazi Uçan Daire

Buna benzer bir olayda İngiliz raporlarında yer alır. 1957 yılında İngiliz havacılık bakanlığının 2 sayfalık belgesinde yazılanlara göre Alman uçan daireleri 12000 metre yükseklikte, saatte 2012 km hıza ulaşabiliyorlardı.

Nazi Uçan Daireleri

8 Haziran 1967 tarihindeki bir FBI raporuna göre; Florida'daki FBI bürosunda, eski bir Alman Hava kuvvetleri mensubundan Nazilerin uçan daireler ürettiğinin öğrenildiği belirtiliyordu. FBI raporunda şunlar yazıyordu. 26 Nisan 1967'de ismi açıklanmayan bir kişinin FBI'ın Miami ofisine gelip, 1944'ün Kasım ayında fotoğrafını çektiği bir UFO ile ilgili şu bilgileri vermiştir. İlgili şahıs Alman hava akademisini bitirdikten sonra Rus cephesinde görevlendirilmiştir. 1944'ün sonlarına doğru bu görevden alınarak Avusturya Kara ormanlarındaki çok gizli bir projede çalışmak üzere test pilotu olarak atanmıştır. Gördüğü araç taba şeklinde 6.40 metre çapında radyo kumandalıydı ve aracın dış kısımlarına jet motorları monte edilmişti. Pilotun ifadesinde söylediklerine göre; dış kısım, merkezdeki stasyoner kubbenin etrafında dönüyordu. Onun görevi bu cisimle uçarken fotoğraf çekmekti. Pilot 7000 metrede bir fotoğrafın negatifini göstereceğini söylüyordu. Ayrıca pilotun hayatını riske atarak çektiğini söylediği bir haangara parkedilmiş vaziyette duran daire şeklinde bir cismin fotoğrafı da mevcuttu.

Nazi uçan dairesinden 7000 metreden çekilmiş görüntü

Savaş sonrasında müttefik kuvvetlerden Almanların eline esir düşen kimi savaş tutsakları da o tarihlerde Almanya'da 5 metre çapındaki gümüş renkli uçan bir cismi birkaç değişik bir yerde ve zamanda gördüklerini bildirmişlerdi.

Nazi UFOları

2010 yılında Almanya'da yayınlanan bilim dergisi PM'de yer alan bir makalede Nazi bilimadamlarının uçan dairelere benzer hava araçları geliştirmeyi başardığı öne sürülmüş ve İngiltere semalarında görüldüğüne ilişkin raporlar bulunduğu belirtilmişti. Makalede, görgü tanıklarının ünlü Thames Nehri üzerinde uçan diskler gördüklerine dair ifadeler verdiği kaydedildi. Yine PM dergisinin iddiasına göre projede çalışan mühendislerden Joseph Andreas Epp, 15 prototipin üretildiğini söylemişti.

Nazi UFO

Almanya'yı işgal eden ABD ordusunun ilk hedefi Almanların sahip oldukları gizli silahları bulmak ve onları üreten bilim adamlarının ABD'e götürülmesini sağlamaktı. II. Dünya Savaşı sonunda Ruslar'dan daha hızlı davranan ABD istihbaratı Almanların imha etmeye vakit bulamadıkları belgeler ve projelerle birlikte bir tane de uçan daire protoripi ele geçirdi. Böylece Victor Schönberger'in çalışmaları müttefiklerin eline geçmiş oldu. Uçan daire derhal ABD'ye yollandı.

Nazi UFO Gizli Belge

Sovyetlerin kızıl ordu gizli servisi için çalışan mühendis Anatoliy Klepov, Hitler'in uçan dairelerinin bugün ABD ve Ruslar tarafından kullanıldığını söylüyor. Klepov'a göre Hitler'in yenilgisinden sonra Sovyet yönetimi Moskova'ya 25 vagon, ABD ise Washington'a 50 vagon özel cihaz ve arşiv belgeleri taşıdı.

Mühendis Anatoliy Klepov; "ABD bu projeyi uyarlayarak yeni uçaklar üretti." Araçların sır olarak kalması içinde çok sayıda uydurma hikaye senaryolandı. Bugün insanların UFO dedikleri, bu araçlardan başka bir şey değil" dedi.

ABD UFO

FBI dosyaları adlı kitabın yazarı Nikolas Redfearn'e göre UFO bilmecesini çevreleyen birçok iddiadan biri de UFO'ların dünya dışı araçlar olmayıp, ileri Alman teknolojisine dayanan uçan araçlar olduklarıdır. Bu araçlardan bir kısmının II. Dünya Savaşı'nın bitimine yakın ABD'lilerin ve Sovyetlerin eline geçtiği iddia edilmektedir.

ABD'nin New Mexico eyaletinin Roswell kasabasında 8 Temmuz 1947'de düştüğü iddia edilen uçan daire yıllarda efsanelere konu olmuştu. Alman televizyon kanalı N24 için yeni hazırlanan bir belgede, Roswell'in üstündeki uçan dairenin aslında Nazi uçan dairesi olduğu ifade edildi. Günümüz ileri askeri teknolojisinin ilk örneklerinden biri olarak değerlendirilebilecek olan bu uçan daire, Nazi Almanyası döneminde istihbarat toplamak amacıyla tasarlanan bir araçtı. Nazilerden elde edilen bilgi ve belgelerle birlikte bir uçan daire prototipide savaş bitimiyle beraber Rosswell olayından sadece 2 sene önce 1945'te ABD'ye götürüldü.

NASA Secret

Aralarında Nazi Almanyası'nda savunma projelerinde önemli bir yer edinen General Hans Kammler'ın da bulunduğu bilim adamları sayesinde, ABD ordusunun bu teknolojiden istifade edip, yeni bir hava aracı ürettiği iddia ediliyor. İddialara göre Roswell'de 1947'de görülen cisimde Alman uçan dairelerinin farklı bir versiyonu üzerinde çalışmalar yapan ABD ordusuna ait bir hava aracıydı. Bu iddiayı güçlendiren çeşitli teorilerde var. Yıllardır konuşulan iddialara göre Almanya'dan getirilen bilim adamlarından biri de Nazi Almanyası'nda dikey kalkış uzamanı olarak görev alan Alexander Lippisch'ti. Tevafuka bakın ki Lippisch'in ABD'de Roswel olayının geçtiği New Mexico'ya atanmış olması da Nazi UFO'su teorisyenlerinin önemli kanıtları arasında yer alıyor.

Roswell UFO Kazası


Kaynak
https://www.youtube.com/watch?v=2Zo4kU2erws
Bu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

08.04.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (3)

  1. Soner Dere

    Çok ilginç doğrusu. Alman teknolojisine hayran olmamak elde değil. O tarihlerde, bilgisayarın bile icat edilmediği zaman da, yaptıkları hayranlık uyandırıcı.

  2. Sercan

    Yine enteresan bilgiler. Peki, ne olmuş bu haunebular kimde ? hangi ülkede ? geliştirilmeye devam ediliyor mu ?

  3. Nehir Kalıp

    UFO görüntülerinin bir çoğu bu tarz gizli uçak projelerinin sızıntıları kaynaklı ama naziler o sıralar çok uçuk araştırmalar yapmışlar.


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Bakış Açısına Göre Değişen En İlginç Perspektif Gifler
20.01.2018
7,612 Gösterim

Bakış Açısına Göre Değişen En İlginç Perspektif Gifler

Perspektif, nesnelerin görünümünü 3 boyutlu olarak düz bir yüzeyde, yani 2 boyuta indirgeyerek, göstermeye yarayan bir iz düşüm tekniğidir.

HAARP Kıyamet Teknolojisi
11.04.2016
5,925 Gösterim

HAARP Kıyamet Teknolojisi

HAARP, ABD'li dahi Nikola Tesla'nın temellerini attığı bir teknolojidir. Tesla hayata veda ettikten sonra bu teknolojiye ABD hükümeti el koymuştur.

Kimyasal Kıyamet Sarin Gazı
17.06.2016
4,979 Gösterim

Kimyasal Kıyamet Sarin Gazı

Sarin, NATO'nun "GB" olarak adlandırdığı, çok tehlikeli ve insan tarafından üretilen bir sinir gazıdır. Sarin gazının bir damlası bile ölümcüldür.

Evrenin Matematiği: Altın Oran
05.12.2017
24,473 Gösterim

Evrenin Matematiği: Altın Oran

Mısır'daki piramitler, Leonardo Da Vinci'nin St. Jerome adlı tablosu, ay çiçeği, salyangoz, çam kozalağı ve parmaklarımız arasındaki ortak özellik: altın oran.

Vücudumuzun %99,99'u Boşluktan Oluşuyor
21.10.2016
5,490 Gösterim

Vücudumuzun %99,99'u Boşluktan Oluşuyor

Atomun büyüklüğü, çekirdeği ile elektronlar arasındaki boşluktan oluşuyor. Çekirdekler de bu boş alanın sadece 100.000'de 1'i kadar bir boyuttadır.