İzmir'de Psikolog ve Psikolojik Destek

İzmir'de Psikolog ve Psikolojik Destek

sola ok  Tanıtım

19.05.2021

291 Gösterim

İzmir'de Psikolog ve Psikolojik Destek


İnsanların fiziksel ihtiyaçlarının yanı sıra ruhsal ihtiyaçları da bulunmaktadır. Bu ihtiyaçları göz ardı ederek hayatına devam etmeye çalışan insanlarda ise duygusal açlık durumları meydana gelmektedir. Örnek verecek olursak, ailesinden ve sosyal çevresinden gereken sevgi ve önemsenmeyi hissedemeyen kişilerin günlük hayatları huzursuzluk ve kaygı içerisinde geçmektedir. İzmir psikolog olarak, profesyonel destek hizmetleri kişilerin duygusal sıkıntılarını kökünden çözmeye ve onarmaya yarayan hizmetlerdir. Fakat bazı durumlarda kişiler İzmir psikolog hizmetlerinden faydalanmak isteyen fakat kendini sorunlu gibi nitelendirerek bu destekten mahrum kalan birçok insan bulunmaktadır. Bu durumun ana kaynağı, toplumun yanlış algılamasıdır. Psikolojik destek alan kişiler, deli veya zayıf insanlar değillerdir. Kimi zaman duygusal çöküntüler yaşayan kişiler tıpkı sağlık problemleri yaşayan kişiler gibi doktorlara başvururlar. Psikolojik hastalıkların tedavisi için ise terapistler bulunmaktadır.

İzmir psikologlara başvurduğunuz zaman terapi süreçleri şu şekilde gerçekleşir; ilk olarak terapistlerin tercih ettiği seçenek yüz yüze seanslardır. Terapist ile danışan yüz yüze gelerek jest ve mimik açısından yakınlık kurulmasını amaçlamaktadır. Genel olarak, İzmir psikolog desteklerinden faydalanan kişilerin seansları bir saat gibi bir süre içerisinde gerçekleşse de terapistler danışanın tedavisine göre ortalama bir süre de tercih edebilmektedirler. Aynı şekilde, bazı kişiler psikolojik destek almadan önce tedavinin ne kadar süreceğini sorsalar da buna kesin bir cevap vermemiz mümkün değildir. Bunun sebebi ise, kişilerin ruhsal problemleri birbirlerinden farklıdır. Bu farklılığa göre de terapistler her kişinin problemini tespit ederek tedavi sürecine başlarlar.

İzmir psikolog hizmetinden faydalanan kişilerin tedavi seanslarında en çok dikkat edilen birçok husus bulunmaktadır. Bu hususlardan kısaca bahsedecek olursak; öncelikle terapist ile danışan arasında güçlü bir iletişim bağı kurulmadığı sürece danışan terapiste %100 güven duyarak özel hayatını paylaşmak istemeyebilmektedir. Aynı şekilde, terapistin danışanın hayatına ve kararlarına saygı duyarak eleştirel bir tavır takınmaması da büyük derece de önemlidir. Bu aşamalar hallolduktan sonra da geriye kalan şey terapistlerin danışanlarının sorunlarının ana kaynağına inip günlük hayatına sağlıklı bir şekilde devam edemeyen danışanların kendi öz benliklerine kavuşturmaktır. İzmir'de tavsiye edilen psikologlar için https://norapsikoloji.com/ sayfasını ziyaret ederek Nora Psikoloji ile iletişim kurabilirsiniz.

19.05.2021