En Çok Acı Veren 10 Ölüm Şekli ve Hissedilenler

En Çok Acı Veren 10 Ölüm Şekli ve Hissedilenler

sola ok  Genel Kültür

27.08.2016

52,881 Gösterim

PDF KİTAP İNDİR / EPUB KİTAP İNDİR - TÜM KİTAPLARI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN HEMEN TIKLA!
Bu içeriği 5 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼En Çok Acı Veren 10 Ölüm Şekli ve Hissedilenler


Yapılan araştırmalar, dünya üzerinde 100 milyar insanın yaşayıp öldüğünü gösteriyor. Bu insanlar farklı zamanlarda, farklı bölgelerde yaşasalarda hepsinin ortak bir özelliği vardı. Bu insanların hepsi bir şekilde öldü. Doğuyoruz, büyüyoruz ve ölüyoruz. Fakat ölümün de pek çok çeşidi var. Peki siz, hiç nasıl öleceğinizi düşündünüz mü ?


Donarak Ölmek


Donarak Ölmek

Bilim insanları tarafından en acısız ölümlerden biri olarak görünür. İnsanların vücut sıcaklığı 37 derecedir. Bu sıcaklığın 31 dereceye düşmesi ile birlikte insan donmaya başlar. Titreme, ardından nabzın düşmesi ve kas hareketlerinin zayıflamasıyla devam eder. Buraya kadar acı verici olsa da, tüm bunlardan sonra rahatlama ve yoğum bir uyku eğilimi görülür. Kişi uyuduğu takdirde vücut savunmasız kalır. Solunum yavaşlar, iç organlar donar, kan dolaşımı durur ve ölüm gelir.


Kafaya Tek Kurşun


Kafaya Tek Kurşun

Genellikle intihar ve infaz yöntemi olarak kullanılan kafaya tek kurşun ani ölümlerden biridir. Beyin aniden parçalanacağı için saliseler içinde bilinç kaybolur. Vücudun tüm fonksiyonları tamamen durur. Organların durması ve kan kaybıyla ölüm gerçekleşir.


Gaz ile Zehirlenerek Ölmek


Gaz ile Zehirlenerek Ölmek

Pek çok gaz insanları öldürebilir veya zehirleyebilir. Nefes alıp vermemizle birlikte eğer zehirli bir gaz soluyorsak, gazın içinde bulunan zehirli elementler kandaki oksijen değerini düşürür. Kişiye aniden bir yorgunluk çöker. Bu esnada bilinç yerindedir, fakat kısa bir süre sonra gazların vücuttaki etkisi yoğunlaştıkça, insan kendi vücudunu bile taşıyamaz hale gelir. Zehirlendiğini anlasa bile bağıramaz veya ayağa kalkamaz. Şuur bulanıklığı, yavaşça kendini uykuya bırakır. Ardından vücuttaki oksijen miktarı biter. Solunum ve kalp durması sonucu sessiz bir ölüm gerçekleşir.


Boğularak Ölmek


Boğularak Ölmek

Her yaz sahillerimizde yüzlerce insan boğuluyor. İnsanları ölüme sürükleyen en büyük etken ise panik yapmaları. Su yutmaya başlayan insan panik halinde çırpınıyor; çırpındıkça daha çok su yutuyor. Bir süre sonra öksürük ile birlikte bilinç yok olmaya başlıyor ve rahatlama geliyor. Dibe doğru batmaya başlayan vücut, bilinçsiz olarak nefes almaya çalıştığında ciğerler su ile doluyor. Bu sırada, göğüste yanma ve acıma hissediliyor. Oksijensiz kalan kalp ve beyin bir süre sonra duruyor.


Yüksek Yerden Düşmek


Yüksek Yerden Düşmek

Yükseklik korkusu olanların belkide en çok korktuğu ölüm şekli. 100 metre yükseklikten düşen bir kişi yere yaklaşık 200 km hızla çarpıyor. Bazı insanlar ise düştüğü esnada korkudan bilincini kaybediyorlar. Bu ölüm şeklinde genelde yükseklik belirleyici etken oluyor. Kişi çok yüksekten düşmese bile kaburgaların kırılıp, iç organlara girmesi sonucu ölüm gerçekleşebiliyor. Eğer gerçekten yüksek bir yerden düşerse yere çarptığı ilk saniyede tüm organların parçalanması ve vücut bütünlüğünün bozulmasından ötürü ölüyor.


Elektrik Çarpması


Elektrik Çarpması

Elektrik çarpmasında veya elektrikli sandalyede akım verildiği anda kişi kendinden geçer. Vücuttaki tüm kaslar birden kasılır. Eğer elektriğin voltajı düşükse, ölüm uzun bir süreç alarak, kalp kaslarının kasılması nedeniyle kalbin durması ve solunum yetersizliğinden gerçekleşir. Fakat bir idam yöntemi olan elektrikli sandalyelerde olduğu gibi voltaj yüksek ise saniyeler içinde organların hepsi deforme olur ve kişi içten içe elektriğin etkisi ile yanarak can verir.


Asılarak Ölmek


Asılarak Ölmek

İntihar vakalarında ve idamlarda görülen bu ölüm türünde, ölüm birçok şekilde görülebiliyor. Öncelikle kullanılan urganın boyu normal ise kişi boynu kırılarak saniyeler içinde ölür. Fakat kullanılan ip kısa ise dütüğü yükseklik boynunun kırılmasına yetmez ve kişi dakikalarca acı içinde kıvranıp, boğularak ölür. İpin uzun olması gibi durumlardaysa düştüğü yükseklik fazla olduğu için urganın boğazı kesmesi sonucu kafa kopması ile sonuçlanır.


Kafanın Kesilmesi


Kafanın Kesilmesi

Bu ölümde kafanın vücuttan ayrılma şekline göre değişmektedir. Kullanılan alet eğer bir bıçak ise şah damarın kesilmesinden sonra bilinç kaybı ve ardından kan kaybı ile gelen acılı bir ölüm ile sonuçlanır. Fakat geçmiş dönemlerde Avrupa'da kullanılan giyotinle yapıldığı takdirde, kafa anına vücuttan ayrıldığı için beyin bir süreliğine şok yaşar ve fonksiyonlarını devam ettirir. Yapılan araştımalar sonucunda giyotinle kafa kesildikten sonra insanın 10 saniye kadar etrafı görebildiği ve bilinçli bir şekilde olayları algılayabildiği kanıtlanmıştır.


Yanarak Ölmek


Yanarak Ölmek

Vücut komple ateşe maruz kaldığı takdirde ilk önce saçlar ve kaşlar yanıyor. Hemen ardından da derinin üzerindeki sinir hücreleri bir bir yanmaya başlıyor. Bu, insana inanılmaz bir acı veriyor. Bazı insanlar bu acıya dayanamayarak bilincini kaybediyorlar. Bazıları ise tüm sinir hücreleri ölene kadar dakikalarca bu acıyı çekiyor. Fakat ilginçtir ki, yanan insanların çoğu yandığından ötürü değil, duman ve gazlar nedeniyle nefes alamamaktan ölüyorlar.


Kalp Krizi Geçirmek


Kalp Krizi Geçirmek

İnsanlar birçok farklı şiddette kalp krizi geçirilebilir. Bu kalp krizlerinden birçoğu öldürücü olabilirken, çoğu da farkına bile varılmadan atlatılıyor. Kalbi besleyen damarların tıkanması sonucu kalp oksijensiz kalıyor ve kasılıyor. Kasılmanın etkisiyle vücutta sıkışmalar, baskı ve göğüste ani bir acı olarak dışa vuruyor. Kasılma devam ederse kriz ölümle sonuçlanıyor. Sigara alkol, stres gibi dış etkenler kalp krizi riskini arttırıyor. Kalp krizi ülkemizde en çok görülen ölüm türlerinde başı çekiyor.Bu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

27.08.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (15)

 1. makineci coşkun

  Yatakta torunlar yasin okurken güzel olur

 2. Sude

  Bence sadece bu kadarla sınırlı olmamalı kendini asanlar veya bileklerini kesenler var en kotu ihtimalle Tren istasyona gidip kafasıyla vücudunun ayrılmasını bekleyenler

 3. sagup sslman

  Her şeyden önce YÜCE RABBİM ölümünde hayırlısını versin. Bize göre yanarak ölmek daha acı vericidir.

 4. Recep

  Evet biraz ürkütücü bir yazı olmuş. Bu 10 ölüm şeklinden en hafif olanı kalp krizi olabilir çünkü krizi yaşayan kişinin kurtulma şansı olabiliyor.

 5. Cihan Kabuk

  Bu konuyu okumak tüylerimin diken diken olmasına sebep oldu. Bir de o anı yaşamak... Düşünemiyorum şahsen.

 6. İnsanın nerede ne olacağı hiç belli değil gerçekten çok zor ölüm şekillerinden bahsetmişsiniz.

 7. Melik Kurgu

  Kafanın kesilmesi genel olarak en kolay ölümlerden bilinir. Ama demek ki biz yanlış bilmişiz. Kurban bayramlarında boğazlayarak yani kafasını keserek kurban ettiğimizden yola çıkarak aklıma geldi.

 8. Gaz zehirlenmesi aslında zehirlenme değilde oksijensiz kalmaktan dolayı zarar verdiğini okumuştum ne kadar doğrudur emin değilim.

 9. Gül Karacaoğlu

  Suda ölmek, boğulmak, donmak zehirlenmek vs bunlar kolay gibi denir. Ama ateşte yanma acayibime gitti. O kolay ölüm gibi gelmedi bana. Gerçi ölümün kolayı, zoru olacağını sanmam.

 10. Orkun Koca

  Yanarak ve boğularak kesinlikle ölmek istemezdim. Hele yanarak resmen acı çeke çeke ölmek zorunda kalma düşüncesi beni ürpertmeye yetti bile.

 11. Nesim

  Bilimsel olarak suda boğulmak donarak ölmek acısız gibi görünebilir. Ama biz Müslümanlar ahirete inandığımız için ölüm meleğinin ne şekilde ve nasıl açı çektirerek canımızı alacağını bilim bilemez. O sahneleri ölenler yaşar. Kim bilir, bir anda ölen adam bize bir anlık gibi gelir. Ama diğer tarafa gözler açılırken belki de katriyonlarca sene acı çekerek ölümdür bu. Kim bilebilir ?

 12. Ahmet Nazlı

  Boğularak ve yanarak ölmek en kötüleri herhalde, çünkü hemen ölüm gerçekleşmiyor, acıyı hissediyor insan.

 13. Caner Güngör

  Film ve dizilerde dikkat ederseniz giyotinle kellesi vurulan şahsın kafası kaldırılıp halka gösterilir. Bu aradaki amaç halkın kelleyi değil, ölen şahsın halkı görmesidir. Burdan da yola cıkarak yukarıdaki 10 saniyeden bahseden bilginin doğruluğu teyit edilebilir.

 14. Hayati Oruç

  İnsan nasıl öleceğini düşünmek bile istemez. Bizim dinimizde ölümün de hayırlısı olması zikredilir.

 15. Burak Alın

  En acısı muhakkak yanarak ölmektir, vereceği acının gerçekten dayanılmaz düzeyde olduğu belirtiliyor.


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Cinleri Kontrol Etme ve Yönetme İlmi: Hüddam Nedir?
08.11.2017
17,786 Gösterim

Cinleri Kontrol Etme ve Yönetme İlmi: Hüddam Nedir?

Hüddam, şeytanları ve cinleri kontrol etmeyi amaçlayan bir öğretidir. Bu ilmi öğreten resmi bir kurum yoktur. Büyücüler bu ilmi gizlilikle öğrenirler.

OZ Tamgası 卐
25.12.2015
77,712 Gösterim

OZ Tamgası 卐

OZ damgası, Ön Türklerde, OZ'laşarak Tanrıya erişmeyi ve öbür dünyada şekil değiştirerek yeniden oluşum (metamorfoz) düşüncesi anlamına gelmektedir.

Azerbaycan Ulusal Kahramanı Mübariz İbrahimov
14.04.2016
7,788 Gösterim

Azerbaycan Ulusal Kahramanı Mübariz İbrahimov

Adsız sansız olsa da, en büyük kahramanlık; Göz kırpmadan saldırıp bir daha dönmemektir.

İnsanlar Aniden Yok Olsa Dünyada Neler Olur ?
13.03.2016
4,422 Gösterim

İnsanlar Aniden Yok Olsa Dünyada Neler Olur ?

İnsanlığın aniden yok olduğu bir dünyada olabilecek senaryoların ele alındığı konu. Kıyamet sonrası (post apokaliptik) bir dünyada olabilecekler.

Venedik Nasıl Sular Altında Kaldı ?
03.12.2015
12,514 Gösterim

Venedik Nasıl Sular Altında Kaldı ?

Kanalları ve gondollarıyla bambaşka bir yer olan İtalya'nın Venedik şehrinin, nasıl sular altında kaldığıyla ilgili bilgiler.