Dünyayı Yöneten En Güçlü Aileler: Rockefeller Ailesi

Dünyayı Yöneten En Güçlü Aileler: Rockefeller Ailesi

sola ok  Genel Kültür

16.06.2016

43,853 Gösterim

Bu içeriği 6 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼Dünyayı Yöneten En Güçlü Aileler: Rockefeller Ailesi


Bugün dünyada ve ülkemizde ne oluyorsa, ABD, İngiltere ve İsrail tarafından yapıldığı düşünülüyor. Peki hiç düşündünüz mü, tüm bu söylentilerin gerçek olma olasılığı var mıdır ? Dünyayı kim yönetiyor ? Bazı ülkelerde yaşanan olaylarda aklımızın ermediği kadar hızlı değişimler nasıl oluyor ? Dünya İmparatorluğu'nun başında hangi güçler var ?

Bir aile düşününki yaklaşık 15 trilyon dolarlık bir parayı yönetsin. Dünya ekonomisinin döndürdüğü parayı tek başına elinde tutuyor olsun. Bu ailenin sadece New York'da 1 trilyon dolar değerinde gayrimenkul yatırımı bulunmakta. Bahsi geçen bu aile Rockefeller ailesidir.

Rockefeller Ailesi

Kirli para, illüminati ve yeni dünya düzeni deyince akla gelen iki aileden biri Rockefellerlar. ABD ve İsrail'in arkasındaki asıl güç olduğuda söylenen aile John Rockefeller tarafından kurulmuştur. 1863 yılında dünyanın ilk petrol rafinerisini kurmuş, buradan milyon dolarlar kazanmış, kazandıklarını ise bankacılık, finans ve medya gibi kuruluşlara aktararak müthiş bir zenginliğe ulaşmıştır.

Standart Oil Company, Shell, NBC, CITI GROUP, EXXON-MOBİL, BP ve CHEVRON gibi pek çok şirket bu aileye ait. ABD'nin en büyük bankalarından biri olan Chase Manhattan Bankası, Rockefellerların en büyük yatırımlarından biri. Bu bankanın bugünkü piyasa değeri neredeyse 3 trilyon dolar.

Bu aile Amerikan Merkez Bankasının kurucu ortağıdır. Yani Amerikan parasının sahibi olan bir aileden bahsedilmekte. Sanırım şimdi ailenin dünyadaki gücü çok daha iyi anlaşılmıştır. Hatta Rockefellerların Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın açıklanmayan gizli ortağı olduğu dahil söylenmektedir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası

Dünyanın efendisi olarak kabul edilen bu aile yahudi siyonistler ve anglosakson ingilizler ile birlikte hareket etmektedir. Protestan kökenli bir aile olmalarına karşın yahudi sempatizanı ve hristiyan siyonisti olarak adlandırılırlar.

Kurdukları bazı organizasyonlar bu gruplarla birlikte hareket ederek dünya siyasetine katılmakta ve yön vermektedir. Özellikle bu aile dünyayı hem siyaseten hem de ekonomi olarak yönetmektedir. Hükümtler, sivil toplum kuruluşları ve ordular, Rockefeller'ın ya kontrolünde ya da hedefindedir.

Yakın geçmişte Mısır'da ve tüm Arap Yarımadası'nda bir Arap Baharı başladı. Fakat Arap Baharı hüsranla bitti. Libya, Mısır, Yemen ve Suriye karmakarışık durumda. Peki neden ayaklanmalar bir devrimle bitmiyor ? Bu kimin işine geliyor ? İşte komplo teorisyenleri bu durumun planlandığını ve planlarının dünyanın efendisinin amacına uygun olduğunu anlatmaktadır. Yani dünyada öyle kafanıza göre devrim yapamazsınız, çıkışlar oluşturamazsınız. İstediğiniz yere savaş açamazsınız. Yaşanan bazı krizler, savaşlar hatta politik olaylar onların işine gelecektir. Örneğin körfez savaşı, Irak savaşı, Vietnam savaşı, Afganistan hatta ikiz kulelerin bombalanması bile Rockefeller tarafından oluşturulan krizler olarak komplo teorisylenleri tarafından düşünülür ve söylenir.

11 Eylül Saldırıları

Aileye yakın olduğu düşünülen yahudi film yapımcısı Aaron Russo, 11 Eylül 2001 saldırılarının Rockefeller ailesi tarafından yaptırıldığını iddia etmiş ve 6 ay sonra ölmüştür. Aaron Russo'nun bir röportajda şu ifadeleri kullanmıştır: "Bana 11 eylül saldırıları gerçekleşmeden 11 ay önce haber verdi. Bir olayın yaşanacağını, böylece Afganistan'ı işgal edeceğimizi, Irak'ı işgal edeceğimizi, petrol bölgelerini ele geçireceğimizi ve üs kuracağımızı söyledi. Kiminle savaşıyorsunuz ? Neden 11 eylül saldırılarından sonra başka hiç saldırı olmadığını sanıyorsunuz ? Sizce güvenliğimiz çok mu iyi ? Sizce ilk uçak saldırısını yapanlar başka uçak gönderemediler mi ? Bunlar saçmalık !"

Rockefeller ailesinin sahibi olduğu şirketler yönettiği fonlar, organizasyonlar ve vakıflar dünyanın yarısından fazlasını etki altına almaktadır. Rockefeller şirketinin verdiği eğitim bursu ülke siyasetlerinde bile önemli yer tutmaktadır. Hatta ülkemizde söz sahibi olmuş önemli siyasetçilerden olan Bülent Ecevit ve Deniz Baykal bu eğitim burslarıyla okumuşlardır.

NBC ve akla gelmeyecek daha birçok TV kanalı Rockefeller ailesine aittir. Bu yüzden medya kontrolüyle geniş kitlerere kendi ideolojilerini aktarabilirler. John Rockefeller yaklaşık 340 milyar dolarlık servetiyle öldükten yıllar sonra bile tüm zamanların en zengin insanı olma ünvanını taşımakta.

Rockefeller Kapitalizm

Forbes dergisi her yıl dünyanın en zengin ailelerini açıklar. Bu listede yaklaşık olarak 30-40 milyar dolarlık serveti olanlar bulunur. Peki hiç düşündünüz mü, bu listede neden bu aile yok ? Aslında isimlerinin listede isimlerinin olması onlara zarar vereceğini çok iyi biliyorlar. Çünkü dünyayı yönetmek için geri planda olmak gerekiyor. Ancak işin iç yüzünü bilenler realitenin böyle olmadığının farkındalar. Kağıt üzerinde görünmeseler de ABD'nin ve dünyanın en zengin ailesi Rockefellerlar. Kontrol ettikleri para 5 trilyon dolar ile 15 trilyon dolar arasında değişiyor.

Rockefellerların başında olan isim David Rockefeller, amacını şu çarpıcı ifadelerle anlatıyor: "Dünyada bir devlet oluşturduğumuzda halkların kendilerini yönetme hakları artık dünya bankerleri ve entellektüelleri olan elitin otoritesi altına girecektir. Yüzyılımızda izleyeceğimiz strateji budur."

Aileyi uzun bir zamandır onun torunu olan 100 yaşındaki David Rockefeller yönetmekte ve sıklıkla yeni dünya düzeni gibi söylemlerde bulunmakta. Organları çürümeye başlayınca doktorlar, 80 yaşından sonra bir kişinin organ nakli olmasının riskli olduğunu söyleyince, o şöyle demiş: "soyismini Rockefeller ise 120 yaşında da kalp nakli olabilirsiniz. Çünkü tıp kanunları Rockefellerlar için geçerli değil. Rockefeller soyadının ömrü uzundur."

David Rockefeller

Aileyi uzun bir süredir yönetmekte olan David Rockefeller sıkılıkla yeni dünya düzeni denilen ve dünyada tüm ulusların tek ulus olduğu başında da elitlerin olduğu bir yönetim sisteminden bahsetmektedir. Bugün ailenin başındaki David Rockefeller 1915 doğumlu yani tam olarak 101 yaşında. 101 yaşına gelene kadar 6 defa kalp nakli, 3 defa böbrek nakli ve defalarca damarları değişen bu adamın hedefinde 200 yaşını görmek var.

Organları çürümeye başlayınca doktorlar, 80 yaşından sonra bir kişinin organ nakli olmasının riskli olduğunu söyleyince, o şöyle demiş: "soyismini Rockefeller ise 120 yaşında da kalp nakli olabilirsiniz. Çünkü tıp kanunları Rockefellerlar için geçerli değil. Rockefeller soyadının ömrü uzundur."

Dünyanın en güçlü başka bir ailesi Rothschild Ailesi hakkındaki içeriğe ulaşmak için tıklayın > Dünyayı Yöneten En Güçlü Aileler: Rothschild AilesiBu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

16.06.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (2)

  1. Kemal

    Evet bu hikayeyi duymuştum daha çok kişinin bu aile hakkında bilgi edinmesi lazım.

  2. Anıl

    Rockefeller Ailesi olarak ülkemizde çoğu kişi bilmez ama shell exon mobil diyince herkez bilir. Petrolün ağa babaları olan bu aile yüzünden dünyada milyonlarca insan acı çekmekte.


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Murphy Kanunları
21.04.2016
9,021 Gösterim

Murphy Kanunları

Edward A. Murphy jr. işinde çok başarılı olduğu için değil, başına gelen olaylardan sonra söylediği sözlerin kanun haline gelmesiyle tanınmıştır.

Sonik Patlama Sesi ve Etkileri
25.07.2016
7,463 Gösterim

Sonik Patlama Sesi ve Etkileri

15 Temmuz 2016 gecesi, FETÖ/PDY örgütü tarafından yapılan darbe girişimi sırasında kulakları inleten sonik patlama sesleri duyulmaya başlandı.

Azerbaycan Ulusal Kahramanı Mübariz İbrahimov
14.04.2016
9,739 Gösterim

Azerbaycan Ulusal Kahramanı Mübariz İbrahimov

Adsız sansız olsa da, en büyük kahramanlık; Göz kırpmadan saldırıp bir daha dönmemektir.

Ejderhalar Gerçekten Yaşadı mı?
24.08.2016
94,090 Gösterim

Ejderhalar Gerçekten Yaşadı mı?

Genellikle her toplumun kültüründe yer alan ejderhalar, geçmişteki insanların korkularından oluşan bir efsane miydi, yoksa gerçekten var mıydı?

Kâbuslar Hakkında Korkunç Bilgiler
23.09.2016
8,136 Gösterim

Kâbuslar Hakkında Korkunç Bilgiler

Kâbusların, fobik bir yaşam tarzından çok, üzüntülü bir hayatın, suçluluk, bilinç bulanıklığı gibi duyguların yoğun yaşanması nedeniyle görülür.