Dünyanın En Psikopat 8 Seri Katili

Dünyanın En Psikopat 8 Seri Katili

sola ok  Genel Kültür

22.06.2016

5,200 Gösterim

Bu içeriği 11 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼Bu sayfada şiddet içerikli yazılar, görüntüler veya videolar bulunmaktadır. 18 yaşından büyük değilseniz lütfen "Geri Dön" tuşuna basınız.
+18 Geri Dön 18 Yaşından Büyüğüm

Dünyanın En Psikopat 8 Seri KatiliHenry Howard Holmes


Kayıtlara geçen ilk ABD'li seri katildir. 1861 doğumlu olan Holmes 1893 yılında Chicago'da zihninde tasarladığı cinayetleri işlemek adına özel tasarladığı bir otel açmıştır. Penceresiz odalar ve labirentlerle dolu olan bu otelde Holmes, kurbanlarını seçerken daha çok kadın çalışanları, sevgililier ve otel misafirleri arasından seçer. Onlara işkence eder ve öldürürdü. Kurbanların bedenleri bodrum katında titizlikle parçalanır, etleri kemiklerinden ayrılır ve iskelet olarak birleştirilerek bu iskeletler tıp okullarına satılırdı. Holmes ayrıca bazı cesetleri yakar veya onları kireç kuyusuna dökerek yok ederdi. Otelde bu iş için iki büyük fırınla birlikte, asit kuyuları ve bunların haricinde çeşitli zehir şişeleri bulunmuştur.

Kesinleşen ve itiraf ettiği 27 cinayet olmasına rağmen öldürdüğü insan sayısı 200 civarındadır. Bu tahmin, o zamanlarda Henry Holmes'in komşularının bildirdiği, otele giren fakat bir daha çıkmayan genç kadın sayısı ve kaybolan insan sayısı üzerinden yapılmıştır.

Henry Howard Holmes

Holmes 1994 yılında dolandırıcılıktan tutuklanır. Tutuklu olduğu dönemde polis tarafından otelinde yapılan aramalar sonucu polis tevafuken cinayet kanıtlarını ve tekniklerini keşfeder. "Ben içimdeki kötülükle doğdum, katil olduğum gerçeğinin önüne istesemde geçemiyordum. Aynı, bir ozanın ilhamını bastıramayıp şarkı söylemesi gibi" söylemiyle, işlediği cinayetlere adeta gerekçe bulmaya çalışan Holmes, dava sonucunda 1896 yılında asılırak idam edilir.


Albert Fish


Bilinen en yaşlı seri katil ünvanına sahip Albert Fish'e "Amerika'nın öcüsü" adı verilmiştir.Sevimli bir ihtiyar görünümü altına gizlenen bu korkunç yamyam, çocuğu olan tüm ailelerin korkulu rüyasıydı: çocukları hoşlarına gidecek vaatlerle kandırarak öldüren, bu şeytani ruhlu kişi ayrıca Gri adam, Wysteria'nın kurt adamı, ve Brooklyn vampiri gibi takma adlarla da anılıyordu.

Washington'da 1870 yılında doğan Fish 5 yaşında Babasının ölümünden sonra bir çocuk bakım evinde büyüdü. Bakım evindeki ortama uyum sağlayamadığından dolayı ruhsal sorunlar yaşamaya başlamıştı. Çeşitli sapkınlıklara olan ilgisi günden güne artan Fish, 1910 yılında ilk cinayetini işledi ve 1934 yılında yakalanıncaya kadar cinayet işlemeye devam etti. Aynı zamanda azılı bir yamyam olan Fish'in toplam 100'den fazla cinayet işlediği sanılmaktadır. Ancak bunların sadece 15 tanesi kanıtlanmıştır. Kurbanlarını genellikle küçük ve savunmasız çocuklardan seçiyordu. Cinayetlerinde kesinlikle işkenceler uyguluyor, tecavüz ediyor ve etlerini yiyordu. Kurban ettiklerine acı çektirmekten büyük bir zevk alarak, bunları din adına yaptığını düşünüyor ve onları Tanrı'ya verilen kurbanlar olarak görüyordu.

Albert Fish

1928 yılında Grace Budd isminde 12 yaşındaki küçük bir kız çocuğunu kaçırıp öldürmüş, sonra da 9 gün etkeriyle beslenmiş ve bunları da 1934 yılında, kurbanın ailesine yazdığı mektupta ayrıntılı olarak anlatmıştı. Bu mektup sayesinde yakalandı ve elektrikli sandalyede idam cezasına mahkûm edildi. Verilen bu karara, "daha önce tatmadığım bu zevki tatmak üzere olduğum için çok heyecanlıyım" diyen Albert Fish 1936 senesinde 66 yaşında idam edildi.


Andrei Chikatilo


Ukrayna'da doğan Sovyet seri katil. 1978-1990 seneleri arasında 53 kesin cinayet işlemiştir. 1992 yılının Ekim ayında 52 kişiyi öldürmekten suçlu bulunan Çikatilo'nun, edebiyat ve mühendislik fakültelerinden çift mezuniyet diploması bulunmaktaydı. Rostov'da edebiyat öğretmeni sıfatında çalışırken, 22 Aralık 1976'da ilk kurbanı olan 9 yaşında bir kız çocuğunu öldürdü. Bu cinayetle ilgili olarak sırf Chikatilo'ya benzerliğinden dolayı Aleksandr Kravçenko adında masum bir adam yargılanarak idam edilmiştir.

1984'te 4 haftalık bir dönemde 6 genç insanı öldürdükten sonra şüpheler üzerine cinayet zanlısı olarak tutuklanır. Fakat kan grubu tahlilinde yapılmış bir hata sonucunda cinayetten yargılanmaz ve sadece hırsızlık suçlaması nedeniyle 3 ay hapis cezası alır. Aralık 1984'te serbest bırakılır. Bu tutuklamadan sonra 21 cinayet daha izlemiştir. Kurbanlarını oğlanlar ve savunmasız genç kızlar arasından seçiyordu. Çoğu zaman kurbanlarını otobüs duraklarından, yollardan alıp ıssız yerlere, ormanlara götürürdü. Burada onlara insanların hayal gücünü zorlayan işkenceler yapıyordu. Dillerini kesiyor, meme uçlarını ısırara kopraıyor, cinsel organlarını yiyor, kanlarını içiyor ve gözlerini çıkarıyordu.

Andrei Chikatilo

Chikatilo 1990 senesinde yakalandığı zaman 53 insanın öldürülmesi suçundan yargılandı. Ancak herkes biliyordu ki gerçek sayı çok daha fazlaydı. İdama mahkûm edildi ve 1994 yılında kafasına sıkılan tek kurşunla idam edildi. İtiraflarında "ben doğanın bir hatasıyım, deli bir hayvanım. İşlediğim suçları ve cinayetleri cinsel bir tatmin uğruna değil, daha çok huzur bulabilmek adına yaptım diyordu."


Henry Lee Lucas


1936 senesinde doğan Henry Lee Lucas, belkide insanlık tarihinin görmüş olduğu en ilginç canilerden biridir. İstismarcılığı delilik seviyesine varan annesinin kendine yaşatmış olduğu dehşet verici şeylerle büyüyen Henry Lucas, sadistçe olan sapkınlık yaşantısına daha çocuk yaşlarda başlamıştır. 14 yaşındayken ilk cinayetini işler ve tecavüz etmesine direnen 17 yaşındaki bir kızı boğar. Bu cinayet açığa çıkmaz, ancak 1954'te 18 yaşındayken çeşitli hırsızlık suçlarından 6 yıl hapis cezası alır. 1959 senesinde hapisten çıktıktaın sonra bir gün 74 yaşındaki annesiyle tartışır ve onu bıçaklayarak öldürür. 40 yıl hapis cezasına çarptırılan Lucas, bir akıl hastanesine konulur. Daha sonra bu konuda şöyle söylemiştir: "Beni affettikleri zaman, onlara henüz dışarı çıkmaya hazır olmadığını söyledim. Gardiyana, doktora, herkese yeniden öldüreceğimi birçok kez söyledim." Hakikaten 18 ay sonra da 2 genç kıza tecavüzden tekrar cezaevine girmiştir.

Henry Lee Lucas

Lucas, eyalet hapishanesinden 1975 yılında çıktı ve acımasız bir piskopat olan Ottis Toole'la tanıştı. Lucas gibi sapık olan Toole, Lucas'tan farklı olarak nekrofilli meraklısı ve yamyamdı. Yollara düşen kana susamış bu iki katil, yol boyunca bazı dedektiflere göre 69 kişiyi, bazılarına göreyse 81 veya daha fazlasını öldürdüler. Lucas 1984'te ruhsatsız silah bulundurmaktan göz altına alındır. Nezaretteyken gardiyanı yanına çağırdı ve kötü şeyler yaptım diye mırıldandı, ardından çok sayıda cinayetlerini bir bir itiraf etmeye başladı. 1985'te Lucas 10 cinayetten hüküm giydi ve idam cezasına çarptırıldı. 1998 yılında Lucas'ın idam cezası dönemin Texas valisi ve geleceğin ABD başkanı George Bush tarafından ömür boyu hapse çevrildi ve 2001 yılında hapishanedeki hücresinde öldü.


Theodore Robert Bundy (Ted Bundy)


1946 senesinde doğan Ted Bundy daha 15 yaşındayken 8 yaşında ki bir kız çocuğunu katlettiği söylense dahi, kayıtlara geçen ilk cinayetini 1974 senesinde, 27 yaşındayken işlemiştir. 1974-1978 yılları arasında, Amerika Birleşik Devletleri'nin çeşitli bölgelerinde çok sayıda genç kadını öldürmüştür. Kurbanlarının kesin sayısını bilmeyen Bundy, 10 yılı aşkın inkâr sürecinin sonunda işlediği cinayetleri itiraf etmiştir.

Gelmiş geçmiş en karizmatik seri katil yakıştırması yapılan Tek Bundy, çevresinde iyi eğitimli, yakışıklı ve kibar biri olarak tanınsa da, sayısı kesin olarak bilinmemekle birlikte 35'ten fazla insanı vahşice öldürme suçundan idama mahkûm edilmiş bir sosyopattır. Kurbanlarını genelde sopayla döverek, bazen de boğarak öldürmüştür. Kurbanlarını çoğuna tecavüz ettiğine ve ayrıca öldürdükten sonra da tecavüz edip bedenlerini kestiğine inanılmaktadır.

Ted Bundy

3 kez hapisten kaçma başarısını gösteren Ted Bundy, bir hukuk fakültesi öürencisi olarak mahkemede savunmasını kendi yapmayı seçmişti. Yargılanması sürecinde ve idam olacağı günü beklerken bir çok kadın hayranından evlenme teklifi alan ve bunlardan biriyle de evlenen Bundy'nin idam kararını veren yargıç bile ona olan hayranlığını gizleyememiştir. Bundy 1989 yılında elektrikli sandalye de idam edilmiştir.


Pedro Alonso Lopez


Tüm zamanların belki de en tecrübeli ve eli hızlı seri katilidir. Aynı zamanda "And canavarı" olarak bilinir. Lopez, 8 Ekim 1948'?de Kolombiya'da dünyaya gelmiştir. Annesi bir hayat kadınıydı ve babasının kim olduğu belli değildi.İlerleyen yıllarda hırsızlık yapan Lopez bu yüzden hapse girmiş ve hapis içinde tecavüze uğramıştır. Hapisten çıkmasının ardından, hapiste olduğu süre içerisinde kendisine tecavüz eden iki adamı bulup vahşice öldürmüştür. Bunun üzerne toparlanan Lopez 2 yıl hapis cezası almıştır. Hapisten çıktıktan sonra Peru'da yaşayan kızılderili kabilelerinde 100 civarında kadını öldürdükten sonra bir kız çocuğuna tecavüz etmeye çalışırken kabile üyeleri tarafından yakalanmış ve öldürülecekken ABD'li bir misyonerin müdahelesiyle polise teslim edilmiştir. Perulu yetkililer tarafından Ekvador'a sürgüne gönderilen Lopez, Kolombiya, Peru ve Ekvador'da 300'den fazla çocuğa tecavüz etmiş ve öldürmüştür.

Pedro Alonso Lopez

1980'de 53 küçük çocuğa topluca tecavüz edip öldürmüştür. Bu katliamın ardından tüm cesetleri aynı yere gömmüştür. 1980 Nisan'ında Ekvador'da yaşayan selin ortaya çıkardığı kalıntılarla, polisin 53 çocuk cesedinin bulmasından 2 ay sonra Lopez 100 genç kıza tecavüz ve cinayetten sorumlu olarak tutuklanmıştır. Bir gün hapisten çıkarsa tekrar cinayet işleyeceğini söylemiş ve bu konuda yemin etmiş olmasına rağmen 1998 yılında iyi halden serbest bırakılır ve Kolombiya'ya sınır dışı edilir. Aynı yıl Kolombiya'lı görevliler tarafından cezai ehliyeti olmadığı için serbest bırakılmış ve bir daha kendisinden haber alınamamıştır. Kurban ettiği insanların yakınları, Lopez'in kellesini getiren kişiye 250.000 dolar ödül vereceğini açıklamıştır.


Luis Alfredo Garavito


Garavito 25 Ocak 1957'de Kolombiya'da doğmuştur. Babasından dayak ve istismara uğradığını iddia etmekteydi. Bu da ilerki yaşamını önemli derecede etkilemiştir. 1999'ta 147 erkek çocuğuna tecavüz edip öldürdüğünü kabul etmiştir. Ancak kurbanlarının sayısı Garavito'nun ceza evinde harita üzerinde listelediği yerlerin araştırılması sonucu bulunan iskeletlerin sayısı 300'ü aşmaktadır. Kurbanlarını genelde 8 ile 16 yaş arasındaki fakir çiftçi erkek çocukları arasından seçmiştir. Önce parayla ve ufak hediyelerle kandırıp güvenlerini kazanarak beraberinde gelmelerini sağlamıştır. Uygun zaman geldiğinde önce tecavüz ve işkence etmiş, sonra da boğazlarını kesip öldürmüştür. Luis Garavito, Kolombiya'daki en büyük ceza olan 30 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmış, ancak cezası kamuoyundan gelen tepkiler üzerine 2006 yılında 60 yıla çıkarılmıştır.

Luis Alfredo Garavito


Aleksandr Yuryeviç Piçuşkin


1974 yılında Moskova'da doğan Piçuşkin 1992 senesinde sınıf arkadaşını boğarak ilk cinayetini işlemiştir. Kuyuya attığı bu ceset hiçbir zaman bulunamamıştır. 2001 yılında 6'sı bir ay içinde olmak üzere 11 insanı öldüren Piçuşkin, 2005 senesinden itibaren cinayetlerini giderek daha vahşi şekilde işlemeye başladı. Kendi ifadesine göre 63 kişiyi öldürdüğünü söyleyen Piçuşkin, 48 cinayetten ve 3 kişiyi öldürme teşebbüsünden ömür boyu hapis cezasına çarptırılırken, öldürdüğünü iddia ettiği diğer kişilerle ilgili vakalar hâlâ soruşturulmaktadır.

Çoğunlukla bitsevsky parkında işlediği cinayetleri nedeniyle bitsevsky sapığı olarak adlandırılan Piçuşkin, genellikle kurban edeceği kişileri alkolik erkekler arasından seçiyordu. Kurbanlarından sadece 4'ü kadındı. Kurbanlarını çok sevdiği ölen köpeğinin anısına bitsevsky parkında votka içmeye davet ediyor ve sonrada öldürüyordu. Öldürdüğü kişilerin adlarını satranç tahtasına yazdığını ve amacını 64 kişiyi öldürerek satranç tahtasındaki boşlukları tamamlamak olduğunu söylediği için satranç tahtası katili olarakta bilinen Piçuşkin, kurbanlarının bazılarını iple boğarak, bazılarını kafalarına sert bir cisimle vurarak öldürdüğünü açıklamıştı.

Aleksandr Yuryeviç Piçuşkin


Seri katil, kurbanlarının kafasına defalarca çekiçle vurduğunu ve sonra kırılan kafatasından içeri votka boşalttığını da ifade etmişti. Yaklaşık 40 kurbanını lağım çukuruna attığını belirten Piçuşkin mahkemede, "benim için cinayet işlemediğim bir hayat, sizin için yiyecek yemediğiniz bir hayatla aynı" diyordu. Rus piskiyatırlar tarafından akli dengesi yerinde olduğu açıklanan Piçuşkin 2007 yılından beri ömür boyu hapis cezasını çekmekte.Bu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

22.06.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (3)

  1. Can

    Henry Howard Holmes ismini Sherlock dizisinin 4.sezon ikinci bölümünde dizideki seri katil bahsediyordu. Cinayet işlemek için otel açtığını buna örnek alarak hastane açtığını falan söylüyordu izleyenler hatırlar.

  2. Seri katillere özel ilgi duyduğum ve bu konuda birçok ansiklopedi bitirdiğim için yazınız özellikle ilgimi çekti. Özellikle TED Bundy ve Albert Fish ayrıca dikkatimi çekenler olmuştur hep. Yazınızda ikisine de yer vermişsiniz. Çok güzeldi. Ellerinize sağlık :)

  3. Furkan

    +18 Uyarı Panosu güzel olmuş. Bunların hepsi anormal diyeceğim bu zayıf kalır.


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Dünyayı Yöneten En Güçlü Aileler: Rockefeller Ailesi
16.06.2016
44,031 Gösterim

Dünyayı Yöneten En Güçlü Aileler: Rockefeller Ailesi

Rockefeller ailesi 15 trilyon dolarlık bir parayı yönetiyor. Aile, dünya ekonomisinin döndürdüğü parayı tek başına elinde tutuyor.

Yalnızca Silindir Ayna ile Görünen Anamorfik Çizimler
07.01.2016
10,674 Gösterim

Yalnızca Silindir Ayna ile Görünen Anamorfik Çizimler

Anamorfik çizim veya anaformik tasarım nedir, nasıl yapılır, tekniği nedir? gibi soruların cevapları ve birbirinden ilginç anamorfik çizimler.

Yakamoz Nedir ?
11.08.2016
44,697 Gösterim

Yakamoz Nedir ?

Yakamoz, çoğu kişinin sandığı gibi ay ışığının denizde oluşturduğu görüntü değildir. Yakamoz, bir şeye değdiğinde ışık saçan tek hücreli bir canlıdır.

Cinleri Kontrol Etme ve Yönetme İlmi: Hüddam Nedir?
08.11.2017
23,603 Gösterim

Cinleri Kontrol Etme ve Yönetme İlmi: Hüddam Nedir?

Hüddam, şeytanları ve cinleri kontrol etmeyi amaçlayan bir öğretidir. Bu ilmi öğreten resmi bir kurum yoktur. Büyücüler bu ilmi gizlilikle öğrenirler.

Muhteşem Görünümlü 30 Egzotik Kuş Türü
18.03.2016
48,793 Gösterim

Muhteşem Görünümlü 30 Egzotik Kuş Türü

Görünümleriyle adeta birer oyuncağı andıran, muhteşem görünümlere sahip, birbirinden farklı 30 egzotik kuş türü.