Dünyaca Ünlü Türk Hackerlar

Dünyaca Ünlü Türk Hackerlar

sola ok  İnternet

23.06.2016

25,827 Gösterim

PDF KİTAP İNDİR / EPUB KİTAP İNDİR - TÜM KİTAPLARI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN HEMEN TIKLA!
Bu içeriği 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼Dünyaca Ünlü Türk Hackerlar


Teknoloji geliştikçe önceden kılıçla yapılan savaşların yerini ateşli silahlar aldı. Ardından internetin tüm dünyaya kolayca erişim sağlamasıyla siber savaş adı verilen yeni bir savaş türü ortaya çıktı. Bu savaşlarda yer alan bilgisayar uzmanlarına ise hacker deniliyordu. Ülkemizde de tüm dünyaya adını duyurmuş Türk hacker grupları bulunmakta.


Ayyıldız Tim


Ayyıldız Tim

2002 Yılında Türkiyeyi iç ve dış tehditlere karşı korumak için kurulmuş, kendilerini vatansever ve milliyetçi olarak tanımlayan bir hacker grubudur. Özellikle Türkiye ile husumeti bulunan pek çok dış ülkeye saldırı gerçekleştirmiştir. Rusya, İsrail, Ermenistan ve ABD devlet sitelerine birçok saldırı düzenlemişler ve sitelerin ana sayfasına Türk bayrağı koyarak ziyaretçilerine mehter marşı dinletmişlerdir. Bunun yanında ülke içinde pek çok gazetecinin, özellikle hdp'li milletvekillerinin kişisel hesaplarını hacklemişlerdir. Ayrıca RedHack ve Anonymous gibi diğer büyük hacker gruplarıyla aralarında siber savaş olduğu bilinmektedir.


Cyber Warrior


Cyber Warrior

Diğer hacker gruplarının aksine çok kalabalık olduğu bilinmektedir. Özellikle 2003 yılında ABD askerlerinin 11 Türk askerinin başına çuval geçirmesi olayının ardından ABD sitelerine karşı savaş açmış, 1500 Amerikan sitesini hackleyerek adını tüm dünyaya duyurmuştur. Türkiye resmi kurumlarının sitelerine saldırı düzenleyen Brezilyalı hackerlara karşı saldırıda bulunmuşlar ve 10.000 Brezilya internet sitesini hacklemişlerdir. Yine 2003 yılında satanizmle ilgisi olan tüm internet sitelerini internetten silmişlerdir. Ayrıca Avrupa'da, Peygamber Efendimiz (sav)'in karikatürünün çizilmesinin ardından bu olayla alakalı pek çok Danimarka ve Avrupa sitesine saldırı düzenlemişlerdir.


Skorsky


Skorsky

Skorsky bir hacker grubunun adı değildir. Diğerlerinin aksine, Skorsky bir kod adı. Yani tek başına bir Türk hacker. Rusya'nın Türkmenlere karşı yaptığı saldırıları protesto etmek amacıyla yüzlerce Rus sitesini hackleyerek adını tüm Türkiye'ye duyurdu. Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türk internet sayfalarına saldıran Rus hackerlara karşı Türk Hack Tim ile beraber karşı saldırıda bulunmuş ve 2300 internet sitesini hacklemişlerdir. Ayrıca pkk yanlısı pek çok internet sitesine saldırı düzenleyerek bu siteleri de erişime kapatmıştır. Bunun yanında Müslüman karşıtı söylemlerde bulunan ABD başkan adayı Donald Trump'ın kampanya sayfasını hacklemiştir. Tüm bunlara rağmen Skorsky'nin kimliği hakkında hiçbir bilgi bulunmamaktadır.


Börteçine Siber Tim


Börteçine Siber Tim

Özellikle son dönemlerde yurt içinde aktif olarak siber saldırılarda bulunan Türk hacker grubudur. Kaç kişiden oluştuğu bilinmemekle birlikte, yurt içinde Türk düşmanı olarak adlandırdıkları birçok kişinin kişisel hesaplarını hacklemişlerdir. Bunlar genelde hdp milletvekilleri, gazeteciler ve televizyonculardır. Bunun yanında yurt dışında Rusy ve İsrail sitelerine karşı saldırıları da bulunmaktadır.


Türk Hack Tim


Türk Hack Tim

2002 yılında kurulmuş, milliyetçi düşünce temellerine dayanan Türk hacker grubudur. Birçok iddiaya göre grubun çekirdek kadrosunu oluşturan insanlar yurt dışında yaşamaktadır. Kendilerini internetin yer altı dünyası olarak tanımlamaktadırlar. Özellikle 2015 yılında yaptıkları yurt dışı siber saldırılarıyla Türk Hack Tim olarak adlarını duyurmuşlardır. Vatikan'a, Alman gizli servisine, New York Times ve The Guardian gazetelerinin internet sitelerine yaptıkları saldırılarla tüm dünyada haber olmuşlardır.


Türk Güvenliği


Türk Güvenliği

2009 yılında kurulmuş sayıları tam olarak bilinmese de 10 kişiden oluştuğu iddia edilen Türk hacker grubudur. Diğer grupların aksine bu grup herhangi siyasi görüşü yansıtmamaktadır. Fakat yaptıkları siber saldırılarda İslamiyetçi bir duruş sergilemektedirler. Interpol, NASA, NATO, Pentagon, FBI, Vodafone, HSBC, Coca-Cola ve Microsoft gibi tüm dünyada bilinen kurumların internet sitelerini hackleyerek adlarını tüm dünyaya duyurmuşlardır.Bu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

23.06.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (15)

 1. Efdal

  Nasıl hecker bulabilirim

 2. Arzu

  Hack ariyorum

 3. büşra

  Allah ayaklarına taş değdirmesin...

 4. Ruhi

  Benide alirmisin

 5. harun

  Türk Hack Timle bir ara çalışmıştım. Ancak iş hayatına atılınca mecbur çıkmak zorunda kaldım. Hack işleri bildiğiniz gibi kolay değil.

 6. Saner

  Son zamanların en önemli grubu sanırım Ay Yıldız Tim. Onların adını sıkça duyar oldum.

 7. Ferdi

  Siber güvenliğimizi sağlayan bu gruplar olmasa Türk siteleri zor ayakta kalır.

 8. Mehmet

  Listeyi görünce benimde aklıma İskorpitx geldi. Acaba ne oldu adama, zira dünyaca ünlü bir hackerdı kendisi.

 9. İsmail Görünç

  Hacker takımları genelde tarafsızdırlar. Her zaman haklı olduklarını düşündükleri kişi ve kurumların yanında olurlar. Ayyıldız Tim ise bu gruplardan farklı olarak sadece ülkemizin çıkarlarını düşünmektedir.

 10. Melike Ercan

  Aralarında Türk hacker guruplarını da görmek çok güzel. Sanal alemde bizleri temsil ediyor olmalarından gurur duydum.

 11. Ercan

  Bir zamanlar İskorpitx diye bir eleman vardı. Hatta televizyon haberlerine bile çıkmış 1000'lerce site hackledim diye övünmüştü. Sonraları pek sesi soluğu çıkmadı. Güvenlik sistemleri gelişince balonu patladı sanırım :)

  • Furkan Kandemir

   İskorpitx 5 dakika içerisinde 45.000 adet ABD sitesini hackleyip adını tüm dünyaya duyurmuştu, yıllar yıllar önce. İskorpitx'i eklemeyi düşündüm fakat uzunca yıllardır adını duyamadık. Bu yüzden güncel olanları ekledim.

 12. Hamdi

  Gönüllü olarak bu işleri yapan ve yaptıklarının da hakkını vererek yapan kardeşlerimizi tebrik ediyorum.

 13. Kadir

  Türk Güvenliği grubunu duymamıştım. Aralarından en beğendiğim Cyber-Warrior

 14. Hakan

  Zaman zaman bu isimleri duyuyoruz, yetenekli gençlerimiz var. Hak edene gerekli dersleri veriyorlar. Ülkemizin ali menfaatlerini ön planda tutuyor ve koruyorlar. Her zaman minnettarız.

 15. İçlerinden sadece Ayyıldız Tim'i duydum :)


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

.htaccess Kullanımı
25.01.2016
8,898 Gösterim

.htaccess Kullanımı

404 hata sayfası yönlendirmesi, 301 yönlendirmesi, www ekini kaldırmak, Mobil yönlendirme, Siteye giren IP'leri engelleme, Zararlı botları engelleme, Özel klasörüleri şifreleme, Hotlink gibi konularda ayrıntılı anlatım.

Bir Resmin Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır ?
22.12.2015
8,378 Gösterim

Bir Resmin Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

İnternet üzerinde dolaşan bir görselin sahteliğini veya görsel üzerinde oynama yapılıp, yapılmadığını anlamanın birkaç yolu vardır.

İnternetin Gücü
18.08.2016
3,313 Gösterim

İnternetin Gücü

15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olma sebeplerinden biri de, Türk milletinin büyük gücünün yanında, gizli bir güç olan internetin gücüdür.

Dünyaca Ünlü Türk Hackerlar
23.06.2016
25,827 Gösterim

Dünyaca Ünlü Türk Hackerlar

Teknoloji geliştikçe, internetin tüm dünyaya kolayca erişim sağlamasıyla siber savaş adı verilen yeni bir savaş türü ortaya çıktı.

DoS, DDoS ve Botnet Saldırıları Hakkında Bilgiler
24.09.2016
3,060 Gösterim

DoS, DDoS ve Botnet Saldırıları Hakkında Bilgiler

Bilişim sektörü içerisinde "siber savaş" olarak adlandırılan ve savaşın en kolay saldırı silahı olan DoS, DDoS ve Botnet hakkında kapsamlı bilgiler.