Diş Ünitesi Nasıl Çalışır?

Diş Ünitesi Nasıl Çalışır?

sola ok  Tanıtım

04.11.2021

250 Gösterim

Diş Ünitesi Nasıl Çalışır?


Basınçlı hava kaynağı: Dental üniteler, basınçlı hava kullanan sistemlerdir. Bunu yapmak için bir hava kompresörüne veya merkezi bir basınçlı hava sistemine bağlanırlar. Kompresör, diş ekipmanı için çok fazla olan rezervuarın çıkışında 8-10 bar arasında bir basınç sağlar. Üreticinin tavsiyelerine göre ünite, 4,5-5,5 bar basınçta ekipmana bağlanmalıdır.

Diş röntgen cihazı fiyatları ve tüm görüntüleme ihtiyaçlarınız için Metco Dental ile iletişime geçebilirsiniz.

Su kaynağı: Dental üniteler ayrıca durulama, temizleme ve soğutma için bir su kaynağına bağlanmalıdır. Su, diş ünitelerinde kireç, kum, çamur, pas veya klor gibi birçok soruna neden olabilir. Biyofilmler ayrıca boruların ve ilgili kapların iç yüzeylerinde de hızla oluşabilir. Bu tür sorunlardan kaçınmak için anahtar kural, kliniğinizde suyu kapatmak için kolay erişilebilir, temiz ve verimli bir musluğa sahip olmaktır. İdeal olarak, klinikte her akşam kapatılabilen, kolay erişilebilir bir valf olmalıdır.

Elektrik kaynağı: Tedavi sırasında kullanılan diş ünitesi bileşenleri ve aletleri elektrik gücü gerektirebilir. Bunlar mikromotorlar veya çoğu dişçi koltuğu olabilir.

Ergonomi: Araştırmalar, hastanın göğsünün üzerinde bir tripod üzerine yerleştirilmiş aletlerle çalışmanın diş hekimi için en iyi seçenek olduğunu ve tüm ağız boşluğunun incelenmesine olanak tanıdığını göstermektedir. Diş hekimi veya asistan koltuğunun hasta koltuğunun altında olması gerektiğine de dikkat edilmelidir. Bu pozisyonda, doktorun omurgası, intervertebral diskler üzerinde uzun süreli baskıyı önleyen doğal eğriliğini korur.

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Dünya’nın Bir Numaralı markalarıyla diş hekiminizin en büyük destekçisidir.
Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

04.11.2021