Adolf Hitler ve Naziler Hakkında Bilgiler

Adolf Hitler ve Naziler Hakkında Bilgiler

sola ok  Tarih

25.02.2016

21,256 Gösterim

Bu içeriği 10 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼Adolf Hitler ve Naziler Hakkında Bilgiler


Henry Tandy ve Adolf Hitler

Yukarıdaki, renklendirilmiş ve yeniden düzenlenerek netleştirilmiş fotoğrafta, I. Dünya Savaşı esnasında Almanya, İngiltere ile savaşırken, Henry Tandy isminde bir İngiliz, omzunda ciddi şekilde yaralanmış bir Alman askerini taşımaktadır. Henry Tandy düşmanının yaralı haline acımıştı ve adamı öldürmek yerine yaşamını bağışlamıştı. Yaşamasına izin verdiği adam, ilerleyen yıllarda, kendisinin de onaylayacağı üzere Adolf Hitler'di.

Almanya, Hitler'in yönetimindeyken sadece 10 senede Fransa, İtalya, Yunanistan, Sovyetler Birliği ve Finlandiya da dahil olmak üzere 24 ülkeyi işgal etmiş ve bir süper güce dönüşmüştü.

Almanya ve Müttefikler harita

Motorizasyon teknolojisi çok hızlı geliştiği için hiçbir güç karşısında duramadı. Örneğin; Hitler Polonya'ya savaş açtığında Polonya, Alman tanklarının üzerine ancak süvarilerle saldırabilmiş ve birkaç günde bu Polonya askerlerinin hepsi yok edilmişti.

Naziler geliştirdikleri denizaltı sayesinde, Atlas Okyanusu'nda da hüküm sürmüşler ve ABD'nin eyaleti New York'a kadar ulaşmışlardı.

Hitler, toplulukların düşünmesini durdurup, duygusallaşmalarını sağlayan ve kalabalıkları çok iyi ikna edebilen bir konuşma yeteneğine sahipti. Miting öncesi yaptığı konuşma provalarında, kendi fotoğraflarını çektirerek, konuşurkenki duruşunu analiz eder ve ideolojisini aktarma yeteneğini geliştirirdi.

Adolf Hitler

Soykırıma giden süreçte şiddet aşama aşama gerçekleşti. İlk önce yahudiler kollarında, sarı bir yıldız ile işaretlenmiş bir bant taşımak zorunda kaldılar. Şehirde yaşamaları yasaklandı ve milyonlarcası mahkum edildikleri gettolarda 3 metrelik duvarlar ardında açlığa, susuzluğa ve sefalete kapatıldı. Daha sonra bu yahudiler köleleştirilerek 24 saat faaliyet halinde olan fabrikalarda çalıştırıldı ve böylelikle Almanya'nın sanayi üretimi 10 katına çıktı. Buralarda çalıştırılan yahudiler belki bir gün yeniden evlerine dönebilecekleri ümidiyle yaşadılar fakat soykırımın başlamak üzere olduğundan haberleri olmadı.

İlerleyen aylarda milyonlarca yahudi trenlerle imha kamplarına götürüldü ve 1 milyonu çocuklardan oluşmak üzere, Avrupa'da ki yahudi nüfusunun 3'te 2'sini oluşturan 6 milyon yahudi buralarda yok edildi.

Bunların yanında eşcinseller, engelliler ve çingenelerle birlikte toplamda 10 milyon civarında kişi, Nazi rejimi tarafından öldürüldü.

Adolf Hitler

Soykırımın en belirgin özellikleri arasında, insanların tıbbi deneyler için kullanılmaları vardır. Mahkumların kalbine petrol enjekte etmek, canlıyken radyasyona maruz bırakmak bunlardan bazılarıdır. Bu doktorlardan en meşhuru 2 milyon kişinin ölümünden sorunlu olan ve genelde çingene çocuklar üzerinde çalışan Josef Mengele'ydi. Çocuklar gözlerine mavi mürekkep enjekte edildikten sonra veya vücutları birbirine sırtlarından dikildikten sonra sabah akşam bağırırlar ve ölecekleri günü acıyla beklerlerdi.

Nazilerin yaptıkları deney çalışmalarının tamamı malesef hiçbir zaman bilinemeyecek. Çünkü kamyonlar dolusu evrak, Kaiser Wilhelm Enstitüsü'nde imha edildi.

Ilse Koch, insanlık tarihinin en acımasız kadınları arasında yer alır. Dövmeli vücutlara düşkünlüğü ile tanınırdı ve öldürttüğü yahudilerin derilerindeki dövmeleri kesip, bazen de derileri kendisi süsleyip, çanta, eldiven ve hatta işlemeli iç çamaşırı yapardı. 1947 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırılınca hapisten kurtulmak amacıyla gardiyanların biriyle ilişkiye girip, hamile kalmış ve 2 sene içinde serbest bırakılmıştı.

Ilse Koch

Küçültülmüş insan kafaları, ikiye bölünmüş suratlar veya insan derisinden yapılmış abajurlar diğer Nazi vahşetlerinden birkaçıdır.

Hitler, yahudilerin neslini tamamen tükettikten sonra, yahudi iskeletlerinin, vücut kalıntılarının ve bazı değerli eşyalarının içinde bulunduğu, Tükenmiş Irk Müzesi isminde bir müze açmayı bile planlamıştı.

Çok yüksek sayılarda bomba atılan II. Dünya Savaşı sırasında yalnızca müttefik güçleri bile, Avrupa ve Asya civarında 3.4 milyon ton bomba kullanılmıştır. Bu, her ay 2700 ton bomba demek. Bu bombaların %10'u hâlâ patlamamış vaziyettedir. Ayaklar altında gömülü kalan bu bombalar, her an aktif hale gelmek üzere patlamayı beklemektedir. Günümüzde sadece Almanya topraklarından her yıl 5500 adet bomba çıkarılmaktadır.

Adolf Hitler

II. Dünya Savaşı, insanlık tarihinin en kanlı çarpışmasıydı. 1939-1945 yılları arasında toplamda 60 ile 80 milyon insanın ölümüyle sonuçlanmıştı. Bu o dönemde yaşayan her 40 insandan birinin savaşta öldürülmüş olması demektir ve ölen insanların %60'ı sivil vatandaşlardan oluşuyordu. Ancak çok bilinmese de, Japonlar, Nazilerden daha çok insan katletmişti ve tıpkı Naziler gibi onlarda insanlar üzerinde korkunç deneyler yapmışlardır. Mahkumları yamyamlığa zorlamışlar ve yüz binlerce kadına tecavüz etmişlerdir.

II. Dünya Savaşı sırasında Nazi bilimadamları süper bir ordu üretebilmek amacıyla, içinde oksikodon, kokain ve metanfetamin bulunan tuhaf bir ilaç karışımı geliştirmişlerdi. Bu ilacı deneklere verdiklerinde, denekler, 1 gün boyunca 20 kg'lık bir yük sırtlarındayken hiç yorgunluk çekmeden 90 km yürüyebilmiş ve vücut kondisyonları %500 artmıştı. (Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgiyi, Hitler'in Gizli Süper Asker Projesi konusundan okuyabilirsiniz.)

Nazilerin ürettiği "Schwerer Gustav" isimli tank dünyanın en büyük silahıdır. 1350 ton civarında olduğu için ancak demiryolu üzerinde ilerleyebilmektedir ve kilometre başı 30 litre yakıt tüketmektedir. Ancak bu büyüklükte bir tank çok kolay hedef olabileceği için proje bir süre sonra durdurulmuştur.

Schwerer Gustav

1940'lı yıllarda, İngiltere gizli servisinden ajan Eddie Chapman, Alman kuvvetlerine sızmış ve kasıtlı olarak yanlış bilgiler vererek atılan alman bombaların Londra'ya tam isabet ettiğini söylemişti. Gerçekte bu bombalar, her seferinde hedefi ıskalayarak geriye düşmekteydi. Ajana çok güvenen Almanlar, hiçbir zaman namlularını düzeltmediler ve savaş boyunca bombalarını boşa harcamış oldular.

İngilizler, içinde sahte devlet sırlarının bulunduğu basit bir belge oluşturdular ve bu belgeyi, bir asker cesedine yerleştirip, karaya vurmuş süsü vererek, bir İspanya sahiline bıraktılar. Nazi komutanları belgeyi ele geçirdiklerinde, İngiliz kuvvetlerinin Yunanistan'ı ve Sardinya'yı işgal etmek için plan yaptıklarını zannetmiş ve bütün askeri güçlerini bu bölgelere dağıtmışlarıdı. Hâlbuki İngilizler birkaç hafta sonra Sicilya'ya girerek bölgeyi kolaylıkla işgal etmiş oldular.

Hitler, Fransa'yı aldığında, Fransızlar, Hitlerin Eiffel Kulesi'ne çıkamaması için kasıtlı olarak asansörün halatlarını kesmişlerdi. 1710 basamak çıkmaya üşenen Hitler, Paris'i ele geçirmiş olsa da asla çok sevdiği Eiffel'e tırnamadı. Bu yüzden kendisiyle; "Paris'i ele geçirdi ancak Eiffel'i ele geçiremedi" diye dalga geçilmiştir. Adolf Hitler ise bunun acısını, Fransız koloni birliklerindeki Afrikalı askerlerden çıkarmıştır. Naziler bu esirleri çitlerle çevrili bir alanda kapalı tutarak ölünceye kadar aç bıraktılar ve 1 hafta sonra çitlerin ardına canlı bir keçi atarak, bu hayvanın Fransız askerleri tarafından parçalanma görüntülerini videoya kaydettiler. Çekilen bu video, Fransızlar'ın yozlaştığı, zencileştiği ve vahşileştiği düşüncesini yaymak, ve Nazi milliterçiliğinin neden önemli olduğunu göstermek için tüm Alman halkına izlettirildi.


Hitler, toplama kamplarını kendi kurdurmuş olsa da, psikolojisinin etkilenmemesi için, hiçbir zaman toplama kamplarını ziyaret etmedi. Ancak, bu kamplarda yapılan korkunç Nazi deneylerindeki birçok veri, günümüzde genetik bilimin yolunu açmış ve modern tıbba katkı sağlamışlar. (Ayrıca bkz: Nazilerin Dünyaya 10 Katkısı)

Hitler 1924'te yazdığı, 750 sayfalık "Kavgam" (Mein Kampf) adlı kitabıyla binlerce Alman'a, Nazi ideolojisini aşılamış ve beynini yıkamıştı. Kitap insanları nazileştirdiği için günümüzde satışı yasaklanmıştır. Fakat internet üzerinde bu kitabı kolaylıkla bulmak mümkündür.

Bir yandan Rusya ve İngiltere'ye savaş açan, bir yandan da ABD ile çarpışan Naziler, savaşı kaybettiklerinde, Adolf Hitler önce çok sevdiği köpeğini öldürdü ve daha sonra yeni evlendiği karısıyla birlikte, saklandıkları sığınakta siyanür kapsülü yutarak intihar ettiler.

Hitler, Ruslar tarafından hiçbir şekilde ele geçirilmek istemediği için, önceden verdiği bir emir ile cesedini yaktırdı.

Almanya'yı, batıdan İngiltere ve ABD, doğudan ise Ruslar işgal etmişti. Orta Almanya'da karşı karşıya gelen iki güç, savaş ganimetlerini paylaşamayınca II. Dünya Savaşı'nın bitiminin hemen ardından III. Dünya Savaşı başlama eşiğine geldi. İngiltere ve ABD bazı planlar yapsa da, savaş kayıplarının çok yüksek olacağı ve Rusların durduralamayacağı ihtimali nedeniyle planlar iptal edildi.


Nazilerin, Türklerle ve Müslümanlarla Bağlantısı


Adolf Hitler'in Nazi rejiminin, II. Dünya Savaşı sırasında Avrupa'dan Filistin'e kaçan Yahudileri de katletmeyi planladığı ortaya çıktı. Stuttgart Üniversitesi'nden iki tarihçi tarafından yapılan bir araştırmaya göre; Hitler yönetimi tarafından, Filistin'e sığınan 500 bin yahudiyi öldürmek için özel bir birlik oluşturularak, Yunanistan'a konuşlandırılmış.

Klaus Michael Mallmann ve Martin Cüppers isimli iki tarihçinin Berlin'deki Alman Dışişleri Bakanlığı ve Fribourg kentindeki askeri arşivlerinde, üç yıl süren araştırmalarına göre Alman Mareşali Erwin Rommel komutasındaki birliklerin, Mısır'daki El Alamein'de, 1942 sonunda Britanyalı Mareşal Bernard Montgomery tarafından geri püskürtülmesi, yahudi soykırımının Filistin'e kadar uzanmasına engel oldu.

Alman tarihçiler, dönemin başlıca Filistinli yöneticisi olan Kudüs Müftüsü el Hüseyni'nin, Alman-Arap-Türk projesinde önemli bir rolü bulunduğunu belirterek, El Hüseyni ve soykırımın yürütülmesinden sorumlu üst düzey SS subayı Adolf Eichmann'ın bu kıyım projesinin ayrıntılarını birçok görüşmede ele aldıklarını kaydettiler. Tarihçiler, Alman-Arap-Türk projesinin hayata geçmesi durumunda Ortadoğu tarihinin tamamen farklı olacağını ve belki de bir Yahudi devletinin hiçbir zaman kurulamayacağını ifade ettiler.

Türkiye Anti-Komintern'e üye olurken Türkiye, Anti-Komintern'e gözlemci üye olarak katılmıştır. Yukarıdaki esimde, Türk-Alman Dostluk Paktı imzalanırken çekilmiş bir görüntü yer almaktadır.


Kafkaslardaki Türk Müslümanlara yönelik İslamcı Nazi propagandası afişi:Nazi ordusundaki Kafkas Türkleri:Kudüs müftüsü ve Adolf Hitler Osmanlı'da topçu subayı olarak çalışmış Arap lider ve Filistin Müftüsü (daha sonra her türlü devlet için çalışmıştır) Muhammed Emin El Hüseyni, Adolf Hitler ile birlikte Filistin'deki Yahudi sorununu tartışırken çekilen bir fotoğraf.


Kudüs Müftüsü, Heinrich Himmler ile birlikte.Heinrich Himmler'ın Kudüs müftüsüne yazdığı yazı: "Büyük Müftüye: Büyük Almanya'nın Nazi Hareketi bayrağının üzerinde en başından beri dünya yahudiliğine karşı savaşmayı yazmıştır. Özgürlüksever Arapların özellikle Filistin'de yahudilere karşı mücadelesine özel bir yakınlık duyarız. Büyük Nazi Almanyası ile Özgürlüksever Araplar arasında bu konuda dünya çapında bir doğal uzlaşı vardır. Sizi sonuna dek destekliyoruz. İmza: Reichsfuehrer S.S. Heinrich Himmler."


Azeri-Türk askerleri ve Kudüs Müftüsü Wehrmacht'da bulunan gönüllü Azeri-Türk lejyonu askerleri, Kudüs müftüsü Emin El Hüseyni ile konuşurken.


Bosnalı Müslüman askerlerden oluşan birliklerin, Hançerli svastikalı Nazi ordusundaki Müslümanların bayrağı.Hitler'in ordusunda örgütlenen Müslüman askerlerin üniforma ve fes başlığında Nazi kartalı, svastika ve kurukafa vardı.Nazi ordusuna katılan Müslüman askerler, Almanya'da Hüseyni'nin verdiği "İslam ve Yahudilik" kitabını okuyor.Werhmacht Ordusunda Tatar-Volga (Türk) Lejyonu

Werhmacht Ordusunda Tatar-Volga (Türk) LejyonuWaffen-SS Dağ Tümeni Handschar veya Fesli Naziler

Waffen-SS Dağ Tümeni Handschar veya Fesli Naziler.


Hitler Müslüman askerlerinin motivasyon kaynağını bozmak istemiyordu. Birliğe özel fesler yapıldı. Ayrıca dağ tümeni, hem Almanya’daki eğitimlerinde hem de Bosna’da Alman ordu kurallarından farklı olarak topluca ibadet edebiliyordu. Almanya farklı ülkelerde benzer yapılanmalar planlasa da Handschar dini kimliği ile tekti.


Kudüs müftüsü Hüseyni, Nazi ordusundaki Müslüman gençlere silah kullanmayı öğretiyor.Ayrıca II. Dünya Savaşı'nda Nazi Ordusunda Savaşan Türkler içeriğini okuyabilirsiniz.Bu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

25.02.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (1)

  1. Yalın

    Dostum bir tane yanlış bilgin var polanya 2.dünya savaşında alman tanklarına karşı hiçbir zaman süvari yollamamıştır hatta bu konuyla ilgili ruslar ve almanlar bu konuyu propaganda haline çevirmişlerdir aslında barborassa harekatında ruslar alman tanklarına süvarı göndermiştir teşekkürler


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Dünyayı Titreten Büyük Türk Hakanı: Yavuz Sultan Selim Han
10.12.2016
9,484 Gösterim

Dünyayı Titreten Büyük Türk Hakanı: Yavuz Sultan Selim Han

Yavuzluğuyla tüm dünyayı titreten Büyük Türk Hakanı Yavuz Sultan Selim Han'ın hayatı hakkında bilgiler...

Geçmişten Günümüze Musul Sorunu
05.11.2016
10,566 Gösterim

Geçmişten Günümüze Musul Sorunu

Yüz yıldan daha az bir süre önce Türk toprağı olan Musul, günümüzde hâlâ tartışılır. Osmanlı, Musul'dan çekildiğinden beri Musul'a huzur gelmedi...

Büyük Moğol İmparatoru Cengiz Han'ın Hayatı
16.02.2016
11,733 Gösterim

Büyük Moğol İmparatoru Cengiz Han'ın Hayatı

Dünyanın yarısını fetheden Cengiz Han kimdir ? Cengiz Han'ın hayatı. Moğol İmparatorluğu

Dünya Tarihindeki İlk Türk Kadın Hükümdar: Tomris Hatun
13.02.2017
15,105 Gösterim

Dünya Tarihindeki İlk Türk Kadın Hükümdar: Tomris Hatun

Tarihin yazdığı, dünya üzerindeki ilk kadın hükümdar; İskitler'in anası, Alper Tunga'nın torunu Tomris Hatun...

Dinozorlar Hakkında Her Şey
13.09.2016
13,957 Gösterim

Dinozorlar Hakkında Her Şey

Günümüzden yaklaşık 250 milyon yıl ile 65 milyon yıl öncesi arasındaki dönemde yaşayan yırtıcı, dev, vahşi hayvanlar olan dinozorlar hakkında her şey.