51. Bölgenin Gizemi Hakkında Bilgiler

51. Bölgenin Gizemi Hakkında Bilgiler

sola ok  Uzay

11.09.2016

7,910 Gösterim

Bu içeriği 6 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼51. Bölgenin Gizemi Hakkında Bilgiler


Bugüne kadar 51. Bölge olarak adlandırılan bölge hakkında hemen herkes birkaç bilgiye sahiptir. Bu bölge ABD'nin Meksika sınırına yakın olan New Mexico eyaletinde, Nevada çölünde kurulan devasa bir üstür. Fakat bu üssün gizemi, kurulmuş olduğu tarihten beri ABD halkından ve hatta devletin bazı kademelerinden bile hiç kimsenin 51. Bölge'ye giriş yapamamasından kaynaklanıyor. Bu üs'te olup biten her şeyi yalnızca 51. Bölge çalışanları ve devletin üst kademelerinde görevli olan bazı kişiler biliyor. ABD'nin eski başkanlarından olan Dwight Eisenhower'ın döneminde oluşturulmuş bu yer ile ilgili konuşan ilk ABD Başkanı Barack Obama oldu. 2013 yılında bir söyleşide, "Başkan seçildiğiniz zaman insanların size sorduğu ilk soru, "51. Bölge'de ne olup bitiyor" oluyor" dedi.

51. Bölge

Las Vegas'ın 153 kilometre kuzeyinde yer alan bu yer, 76 kilometrelik bir alanı kaplamakta. Uydudan çekilen görüntülerde, bölgede hangarlar, konutlar, radar antenleri, bekçi kulübeleri, yemekhane, sığınaklar, ofisler ve 7,5 kilometre uzunluğunda bir uçak pisti olduğu görülüyor. Fakat iddialara göre yukarıdan görülenler tesisin yalnızca küçük bir parçası. Asıl yerin altında çok önemli ve geniş bir kompleksin bulunduğu bilinmekte. Bu bölge hâlâ dünyanın belki de en gizemli ve en iyi korunan bölgesi. Bölgeye karadan veya havadan yaklaşmak kesinlikle yasak. En fazla 50 kilometre yaklaşabiliyorsunuz ve yaklaşınca ne olduğu belli olmayan araçlarla uzaktan takip ediliyorsunuz. Devriye gezen plakasız araçlar, üstteki tüm diğer araçlar gibi beyaz renkte ve üzerinde hiçbir işaret yada yazı yok. Çölün ortasında her yerde kameralar var. Uyarıları dinlemeyip daha fazla yaklaşmaya kalkarsanız vurulabilirsiniz, çünkü güvenlik birimlerinin öldürme yetkisi var.

Black Hawk helikopterler bölge üstünde 24 saat devriye geziyor ve sanki savaşa gider gibi silahlı uçuyor. Bu helikopterlerin üzerinde de hiçbir işaret yok. Etrafta güvenliği, rütbesiz ve rozetsiz bir birim olan Cammo Dudes adı verilen bekçiler sağlıyor. Plakası boş, beyaz otobüsün, üstün personelini taşıdığı ve ayda iki kez bu yoldan geçtiği söyleniyor. Servis otobüsü denilen bu beyaz otobüsün nereden kalktığı da muamma. Belli dönemlerde üsse girip çıkan, yine plakasız, işaretsiz, dev, beyaz tırların da ne taşıdığını bilen yok. Bunlar dünyanın bu en gizemli yeri ile ilgili artık herkes tarafından bilinenler.

51. Bölge Beyaz Otobüs

51. Bölgenin gizemi hakkında sayısız teoriler kuruldu. Birçok filme ve belgesele konu oldu. Bu bölge aslında ABD'nin II. Dünya Savaşı döneminde uçak ve düşman silahlarını inceleme, analiz ve araştırma merkezi olarak kullanılıyordu. 51. Bölge, "Roswell kazası" olarak bilinen olayla beraber popüler kültürün bir ürünü oldu. 8 Temmuz 1947 gecesi, bölge yakınlarındaki bir yerleşim merkezi olan Roswell kasabası civarında bir uçan daire düştüğü iddia edildi. Yine iddiaya göre uçan dairenin enkazı ve uzaylı mürettebatının bedenleri, olayı haber alan ordu tarafından hemen kaldırıldı. Bu olaydan birkaç gün öncesinde yerel halktan bazı kişilerin havada uçan bir uçan daire gördükleri söylenmekteydi. Olay günü gerçekleşen ani bir fırtına sırasında çevredeki çiftçiler patlayama yakın bir ses duyarlar. Fırtınadan sonra bölgeye gittiklerinde büyük bir alana yayılmış olan enkazı bulurlar. Haber verilen askeri yetkililer tarafından uçan dairenin enkazı ve uzaylı mürettabatının bedenleri kaldırılır. Kaza yeri karantinaya alınır. Enkazın tüm parçaları toplanır ve uçakla ABD'nin 8. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na gönderilerek burada kamuoyundan saklanır. Enkaz hakkındaki dedikoduları engellemek ve halkın ilgisini ölü uzaylılardan başka bir yöne çevirmek için bir basın açıklaması yapılarak Roswell yakınlarında düşen cismin bir uçan daire değil, meteoroloji balonu olduğunu söylenir. Ancak bu açıklama ne kamuoyunu ne de bizzat olayı yaşayan görgü tanıklarını hiçbir zaman tatmin etmemiştir. Tüm insanlar, özellikle UFO bilimciler, Roswell olayı sonrasında ele geçirildiği iddia edilen UFO gemisi ve uzaylıların 51. Bölgeden olduğuna emindi. Bu bölgenin bu kadar gizemli olması ve sıkı korunması, 51. Bölgeden emekli olan bilim insanlarına burası hakkına konuşma yasağı konulması bu şüpheleri destekledi.

Roswell Olayı

ABD'nin 1947'de Roswell'de düştüğü iddia edilen UFO'dan elde edilen teknolojiler ve uzaylı yaratıklar üzerinde çalıştığı, lazer güdümlü füze, kızılötesi ışın gibi teknolojileri, uzaylıların teknolojileri sayesinde bulduğu iddia edilmiştir. Dahası, burada hâlâ zaman yolculuğu ve ışınlanma deneyleri yapıldığı da iddia edilmektedir. Bölgenin gizemi 1992 yılında teadüfen ortaya çıkan görüntülerle iyice arttı. Görüntüler 1947 yılında kameraman Jack Barnett'ın ABD ordusunda görev yaparken filme aldığı çok gizli bir olaydan kesitlerdi. Fotoğrafların konusu ise oldukça olağandışıydı; Bir uzay aracının ele geçirilişi ve ölü uzaylıların otopsileri... 1942-1952 seneleri arasında ABD Ordusu için kameramanlık yaptığını kanıtlayan belgeler ve fotoğraflar göstererek filmleri ortaya koyan kameraman Jack Barnett'in filmleri üzerindeki tartışmalar, görüntülerin 28 Ağustos 1995 yılında dünya genelindeki 28 televizyon istasyonunda yayınlanmasıyla birlikte doruğa ulaştı. O gün, bugündür tartışılıyor. Dönem dönem bölgede çalışmış bulunan bazı kişilerin de burası ile ilgili olarak basına yaptığı açıklamalar her geçen gün 51. Bölge ile ilgili bilinmeyenleri daha da arttırıyor.

Area 51

Son olarak Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) hazırladığı 407 sayfalık raporda, 51.Bölge'nin varlığını resmen açıkladı. Ancak CIA'in uzun raporunda UFO bilimcilerin reddetmesi beklenen açıklamalar var. CIA raporda dünya dışında varlıklara değinmiyor. Tersine, 51. Bölgenin, hükümetin gizli casus uçak programının parçası olduğunu söylüyor. NASA başkanı Charles Bolden da geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada 51. Bölgenin var olduğunu iddia etmiş ve "51. Bölge diye bir yerde bulundum. Ama normal bir araştırma ve geliştirme merkeziydi. Sandığınız gibi uzaylılar veya UFO görmedim." ifadelerini kullanmıştır.

İnsanoğlunun birgün uzaylılarla karşılaşacağını ama bu uzaylıların söylendiği gibi 51. Bölgede olmadığını savunan eski astronot Bolden bir soru üzerine, "o kadar çok gezegen var ki, bir gün mutlaka evrende başka hayatlar olduğuna dair kanıtlar bulacağız" yanıtını verdi. Evrende milyarlarca güneş sistemi olduğunu hatırlatan Bolden, "bu sistemlerin bazıları bizim sistemimize benziyor olabilir. Dolayısıyla bazılarımız bir gün evrenin bir yerlerinde yaşam formu bulacağımıza inanıyor" dedi.

51. Bölge UFO

Kim bilir belki bir gün, 51.Bölge'de gerçekte tam olarak neler olup bittiğini açıklayacak bir ABD Başkanı veya ABD üst düzey yetkilisi görebiliriz. Ama kesin olan şu ki: bu bölge o zamana kadar gizemini koruyacak gibi görünüyor.Bu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

11.09.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (3)

  1. Ayşe Görgülü

    51.Bölge gizli kaldığı sürece her daim ilgi çekici olacaktır. Bazı kaynaklara görede günümüz insanı henüz uzaylılar ile tanışmaya hazır olmadığı için 51.Bölge gizliliğini korumaktadır. Çünkü böyle birşey dinlerin ve tabi ki bu yüzden hakimiyetin sarsılmasına sebep olacaktır.

  2. İsa Korkut

    51. Bölgenin gizemi açıklanırsa kesinlikle dünyada büyük bir yankı uyandırır. Böyle bir gizemi de kim bilir ne zaman açıklarlar...

  3. Harun Kalkız

    Yazılanları okuyunca, 51.bölgenin gizemi bile kafamı karıştırdı. Boşuna insanlar burayı araştırmıyor.


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Kara Delik Oluşturmanın Formülü: Schwarzschild Yarıçapı
08.11.2016
9,153 Gösterim

Kara Delik Oluşturmanın Formülü: Schwarzschild Yarıçapı

Schwarzschild yarıçapı, her türlü cisme uyarlanabilen özyapısal yarıçaptır. Bir cismin kütlesi bu yarıçapa kadar sıkıştırılabilirse kara delik oluşur.

Warp Teknolojisi ve Işıktan Hızlı Yıldız Gemisi Projesi
15.05.2016
10,758 Gösterim

Warp Teknolojisi ve Işıktan Hızlı Yıldız Gemisi Projesi

Evrendeki en yüksek hız, ışık hızıdır. Peki Evren'i keşfetmek için ışık hızından daha hızlı bir yıldız gemisi üretmek mümkün müdür ?

Evrendeki En Aşırı Şeyler: Nötron Yıldızları
05.10.2016
6,978 Gösterim

Evrendeki En Aşırı Şeyler: Nötron Yıldızları

Nötron yıldızları evrendeki en sıra dışı şeylerden biridir. Dev bir atom çekirdeği gibidirler. İnanılmayacak kadar katı ve vahşilerdir.

Yıldız ile Gezegen Arasındaki Fark Nedir?
31.12.2017
29,661 Gösterim

Yıldız ile Gezegen Arasındaki Fark Nedir?

Dünya'dan 1321 kat daha büyük, 318 kat daha ağır olan Jüpiter neden bir yıldız değil de bir gezegendir? Yıldız ile gezegen arasındaki fark nedir?

51. Bölgenin Gizemi Hakkında Bilgiler
11.09.2016
7,910 Gösterim

51. Bölgenin Gizemi Hakkında Bilgiler

ABD başkanının bile özel izinle girebildiği ve tüm dünyadan gizli bir şekilde araştırma ve deneylerin yapıldığı 51. bölgeye ait kapsamlı bilgiler.