İnternet Üzerinden Oynanabilecek Oyunlar

İnternet Üzerinden Oynanabilecek Oyunlar

sola ok  Tanıtım

11.10.2016

195 Gösterim

İnternet Üzerinden Oynanabilecek Oyunlar


Günümüzde internet üzerinden oyun oynamak artık çok kolay ve herkesin istediği oyuna ulaşabileceği, kolay bir platform haline gelmiştir. Sevilen birçok oyunun daha basitleştiriliş hali veya yepyeni türde, daha önce hiç karışmadığınız oyunlara denk gelmek mümkündür. Bu tarzda yani tarayıcı üzerinden oynanabilen oyunlar, kimi zaman boş bir zamanın değerlendirilmesi, kimi zaman çocukların tercih edebildiği oyunlar, kimi zaman da bağımlısı olabileceğiniz oyunlardır. Ulaşabilirlik kolaylığı açısından her kesime hitap etmesi, internet üzerinden oynanabilen oyunları diğer oyunlara kıyasla daha kolay ve anlaşılabilir kılıyor.

Bu oyunlar arasında, ülkemizde canlı canlı göremeyeceğimiz ancak internetten veya televizyon kanallarından izleyebileceğimiz canavar kamyonlarla ilgili izletiler hep bizim insanımızın ilgisini çekmiştir. Bu yüzden olmalı ki, canavar kamyonlarla ilgili yapılan oyunlar hep sevilen ve tutulan bir oyun türü olmuştur. Monster Truck adlı oyun da tam bu türde bir oyun. 2 boyutlu oyunlar arasında en çok tercih edilen oyun türü olan; engelleri aşarak, aracı ters düşürmeden bölüm sonuna ulaşmayı hedefleyen oyunlardan birisi. Bu tür oyunlar de genelde motosiklet ana aracımızdır fakat canavar kamyon olarak oynaması, daha da bir eğlenceli olmuş.

Yine başka bir oyun ise herkesin bildiği, bir neslin internet kafelerde yaşamasına neden olan ünlü Counter Strike oyunu. Bu oyun grafiksel açıdan uzun bir süre geliştirilmemesine rağmen, oyun kurgusu, oynanış tarzı gibi etkenlerden dolayı büyük bir kesimin hâlâ en sevdiği oyunların başına gelir. Bu oyunu da internet üzerinde tamamen aynı olmasa da benzerini ücretsiz bir şekilde oynayabilmek mümkün. Counter Strike oyunu geçmişte olduğu gibi gelecekte de popülerliğini sürdürebilecek bir enerjiye sahiptir. Genç nesli kendisine bağlayan Counter Strike oyunu, meyvesini de vermeye başladı. Geliştirilen versiyonlarından biri olan CS:GO adlı Counter Strike oyunun da geçen yakın zaman içinde Türk takımı, e-spor CS:GO dünya şampiyonu oldu. Bunu da belirtmek de fayda vardır diye düşünüyorum.

Aksiyon dolu başka bir oyun da Traffic Slam 3D adlı yarış oyunudur. Oyunda bir aracı kontrol etmenin yanında, trafikte bulunan diğer araçları patlatma, bir karmaşa oluşturma havası hakim. Oyun, diğer taryıcı oyunları gibi kontrollerinin kolaylığı açısından ön plana çıkıyor. Klavyede birkaç tuş ile aracınızı yönlendirmek mümkün.

11.10.2016