Dünyanın Sonunu Getirecek Kıyamet Alametleri

Dünyanın Sonunu Getirecek Kıyamet Alametleri

sola ok  Genel Kültür

09.09.2016

17,513 Gösterim

PDF KİTAP İNDİR / EPUB KİTAP İNDİR - TÜM KİTAPLARI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN HEMEN TIKLA!
Bu içeriği 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Önerilen Video ▼Dünyanın Sonunu Getirecek Kıyamet Alametleri


Kıyamet günü, ahir zamanın sonu... Kıyametten sonra dünya üzerindeki canlı yaşamı sona erecek ve ahiret zamanı başlayacak. Fakat o gün gelmeden önce gerçekleşmesi, ayetlerde ve hadislerde bildirilen pek çok kıyamet alameti bulunmakta. Küçük ve büyük alametler olmak üzere ikiye ayrılan kıyamet alametlerinden bazıları ise şunlardır...

Kıyamet Alametleri


Küçük Alametler


 • İnsanlar bina yapmakta birbirleriyle yarışacaklar. Yapılan binaların büyüklüğü ise eskiden olduğu gibi yana doğru değil, göğe doğru olacak.

 • Dünya üzerindeki çoğu insan hayatından memnun olmayacak ve ölmeyi temenni edecek. Böylelikle intihar vakaları artacak.

 • Doğa insanların zulmüne isyan edecek. Yaşanan doğa olayları gitgide daha da büyüyerek artacak.

 • Eşcinsellik tüm dünyada inanılmaz boyutlara gelecek. Kadın-erkek ilişkisi bozularak, erkekler erkeklere, kadınlar kadınlara ilgi duyacak.

 • Bir konuda fikir ayrılığına düşen iki büyük İslam devleti arasında büyük bir savaş çıkacak. Bu savaşta Müslüman Müslüman'ı öldürecek.

 • İslami ilimler azalarak cahillik yaygınlaşacak.

 • Camiler gitgide daha süslü hale gelecek fakat ibadet etmeye gereklil önem verilmeyecek.

 • Yollar kısalacak. (Din adamları bu alametin anlamını, eskiden at üstünde veya yaya olark aylar süren yolculukların, teknolojinin gelişmesiyle birlikte saatlere indirgenmesiyle açıklıyorlar.)

 • Yahudiler ile Müslümanlar arasında çok büyük bir savaş çıkacak. Bu savaşta Müslümanlar galip gelerek yahudileri öldürecekler.

 • Zina ve fuhuş açıkça işlenir hale gelecek. Toplum bunu görse de insanlar için sıradan bir durum sayılacak. Edep ortadan kalkacak.

 • Toplum içinden Peygamber olduğunu iddia eden yalancı Peygamberler ortaya çıkacak. Halka kendilerini ilahi bir kişi olarak tanıtacaklar. İmanı zayıf olan bireyler bu insanlara inanacak.

 • İnsanlara keyif veren alkol, uyuşturucu gibi maddelerin tüketimi tüm dünyada artacak.

 • Aile ve akraba ilişkileri zayıflayacak. Anne-babaya gösterilen saygı ortadan kalkacak.

 • Kadın ve erkek nüfusu dengeli olarak artmayacak. Kadın nüfusu inanılmaz bir biçimde artarken erkeklerin nüfusu azalacak.

 • Kadınlar toplumda erkeklerden daha üst konumlara gelecek.

Dünyanın Sonu, Kıyamet Alametleri


Büyük Alametler


 • Deccalin ortaya çıkışı... Deccal, yalancılığı ve hilekârlığı ile bütün dünyaya fitne tohumları atarak dünyayı kaosa sürükleyecek olan kişidir. İslam inanışını değiştirmeye ve ortadan kaldırmaya çalışacaktır. Yağmur yağdırabilmek gibi bir takım insanüstü özelliklerinin bulunduğu, bu özellikler sayesinde imanı zayıf olanları kandırarak arkasına alacağı ve kendini Tanrı olarak tanıtacağı belirtilir. Deccalin bir gözünün kör olacağı, alnında da apaçık kâfir yazacağı, Mekke ve Medine'ye giremeyeceği hadislerde bildirilir.

 • Duman bulutu... Dünyanın her yanını 40 gün, 40 gece boyunca bir duman bulutunun kaplayacağı ve insanlara güneş yüzü göstermeyeceği belirtilir. Bu duman bulutunun altında, inançlılar nezle gibi kâfirler ise sarhoş gibi olacaklardır.

 • Dabbe'tül Arz'ın çıkışı... Dabbe'tül Arz, kıyametten önce yer altından çıkacağı bildirilen bir yaratıktır. Kelime anlamı, yer hayvanı demektir. Bu yaratığın görevi insanlara zarar vermek değil, insanları kâfirler ve mü'minler olarak ayırmaktır.

 • Ye'cûc ile Me'cûc'ün çıkışı... Kıyametten önceki kaos ortamında ortaya çıkacak olan Ye'cûc ile Me'cûc hakkında pek çok rivayet bulunmaktadır. Bazı din adamları bunların iki farklı insan kavmi olduğunu iddia ederken, bazıları da küçük cinimsi yaratıklar olduğunu söylemektedirler. Yer yüzünde bozgunculuk yaparak insanları katledecekler, kentleri yağmalayarak harabe halin getireceklerdir. Nehirler, gölleri içerek kurutacak kalabalıkta oldukları, önüne çıkan her şeyi, kendi ölülerini bile yedikleri hadislerde yer almaktadır. Ye'cûc ile Me'cûc, Allah'ın kendilerine musallat edeceği bir türle helak edileceklerdir.

 • Üç yerin batması... Gerçekleşecek olan devasa depremler sonucunda olması beklenen yer batlamaları hadislerde, doğuda, batıda ve Arap Yarımadası'nda şeklinde ifade edilmiştir. Bu üç bölgede devasa yer çöküntülerinin meydana geleceği belirtilmiştir.

 • Yemen'den büyük bir ateş çıkacak... Hadislerde bu, insanları mahşer yerine sürecek olan ateş olarak geçer. Yemen'den çıkacak olan bu büyük yangının insanları önüne katarak büyük bir göçe sebep olacağı belirtilir. Bu alametin kıyamete çok yakın bir zaman diliminde gerçekleşmesi bekleniyor.

 • Güneşin batıdan doğması... Dünyanın son günü duman bulutu dağılacak ve güneş batıdan doğacak. Bunu gören herkes Allah'ın varlığına inanacak ve topluca iman edecek. Ancak daha önceden beri kâfir olanların imanları bu vakitten sonra kendilerine bir yarar sağlamayacağı hakkında pek çok hadis bulunmaktadır.

 • Hz. İsa'nın gökten inmesi... Kıyamet gününden önce Hz. İsa'nın yer yüzüne ineceği ve Hz. Muhammed'in dini ile amel edeceği hadislerde mevcuttur. Hz. Mehdi ile beraber deccale karşı mücadele edecekleri ve Hz. İsa'nın deccali öldüreceği belirtilir.

 • Hz. Mehdi'nin gelişi... Yer yüzü yaşanmaz bir hal aldığında, kıyamet günü gelmeden evvel Hz. Mehdi'nin yer yüzüne gönderileceği hadislerde belirtilmiştir. Yer yüzünde Hz. Mehdi ve Hz. İsa birlikte hareket edecek ve dünyada adaleti sağlayacaklardır.

 • Kâbe yıkılacak... Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav), kıyamete yakın bir vakit Kâbe'nin yıkılacağına işaret etmiştir. "Kâbe'yi, zamanın sonunda, Habeşlilerden iki cılız bacaklı birisi tahrip edecektir" diye geçmektedir. Bu yıkım yer yüzünde Allah diyen kimse kalmadığında gerçekleşecektir.

KıyametBu içeriği MasivaTurk.com sitesini kaynak göstererek kullanabilirsiniz. İçeriklerin; MasivaTurk.com sitesi kaynak gösterilmeden herhangi bir web sayfasında, sosyal medyada ve görsel basında yayınlanması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için Kullanım Koşulları sayfasını okuyabilirsiniz.

09.09.2016

İçerik hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (5)

 1. Mehmet Can

  "Camiler daha süslü hale gelecek" bu ilgimi çekti şimdi yeni yapım camileri modern özel ışıklandırmalı bir şekilde yapmaya başladılar.

 2. Yiğit Küreci

  Maalesef küçük alametler şuan dünyamızda çok aktif bir şekilde devam ediyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

 3. Kamil Karip

  Küçük alametlerin bir kısmı olmuş olabilir belki ama büyük alametler, hele ki dabbetül arz denilen yer altı varlığı, ecüc mecüc bunlar büyük alametler daha dünyanın görecek günleri var diyebiliriz.

 4. Bir yerde okumuştum. Hadisi Şerif olduğu söyleniyor. Kıyamet ben öldükten sonra 1000 - 1500 sene arasında kopacak diyor efendimiz. Bu hesapla 2100 bekleniyor, acaba ne kadar sahih bir hadis?

 5. Karakule

  Küçük alametlerin hepsini okudum ve bu alametlerin hepsinin şu an yaşandığını/gerçekleştiğini fark ettim. Eğer bunlar doğruysa, kıyamet pek de uzakta sayılmaz.


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir...

Muhteşem Görünümlü 30 Egzotik Kuş Türü
18.03.2016
33,449 Gösterim

Muhteşem Görünümlü 30 Egzotik Kuş Türü

Görünümleriyle adeta birer oyuncağı andıran, muhteşem görünümlere sahip, birbirinden farklı 30 egzotik kuş türü.

Dünyada Bulunan En İlginç 45 Hayvan Türü
15.03.2016
49,600 Gösterim

Dünyada Bulunan En İlginç 45 Hayvan Türü

Dünyada bulunan en garip, en ilginç 45 farklı hayvan türü

İnsanlar Aniden Yok Olsa Dünyada Neler Olur ?
13.03.2016
4,131 Gösterim

İnsanlar Aniden Yok Olsa Dünyada Neler Olur ?

İnsanlığın aniden yok olduğu bir dünyada olabilecek senaryoların ele alındığı konu. Kıyamet sonrası (post apokaliptik) bir dünyada olabilecekler.

Paradoks Nedir ?
21.03.2016
6,384 Gösterim

Paradoks Nedir ?

Paradoks kelimesi, Türk Dil Kurumu'nda tanımlandığı üzere; Felsefe düşünceler arasında tartışmaya açık, kesin bir yargı içermeyen karşılık anlamına gelmektedir. Türkçe'deki karşılığı yanıltmaç veya çatışkıdır.

Hayvanlar Hakkında Hiç Bilmediğiniz 30 Gerçek
07.03.2016
6,872 Gösterim

Hayvanlar Hakkında Hiç Bilmediğiniz 30 Gerçek

Hayvanlar hakkında daha önce muhtemelen hç duymadığınız, çok bilinmeyen, birbirinden ilginç 30 bilgi.