Busan Treni (Train to Busan) (Busanhaeng)

Busan Treni (Train to Busan) (Busanhaeng)

sola ok  Film Blog

01.12.2016

130 Gösterim

TSK Mehmetçik Vakfı
TSK Mehmetçik Vakfı
TSK Mehmetçik Vakfı

Busan Treni (Train to Busan) (Busanhaeng)


Bu-san-haeng, Türkçesiyle; Busan Treni... Güney Kore'ye ait bir zombi filmi yapımı. Her ne kadar uzak doğu filmlerine aşırı derecede ön yargıyla bakıyor olsam da, konunun zombi filmi olmasından ve birçok kişinin önermesinden dolayı izledim ve film, bana göre bugüne kadar yapılan tüm zombi filmleri arasında en iyilerinden birisi. Zaten izleyen herkes de bu görüşe katılıyor/katılacaktır.

Söz konusu zombi filmi olunca, film ya saçmalaşmaya doğru gider ya da hakkını veren bir zombi filmi olarak devam eder, ortası yoktur. Nedendir bilinmez, fakat tüm zombi filmlerinin seyri bu iki uç noktadan birinde seyreder.

Busan Treni

Busan Treni (Train to Busan), daha önce bu türde bir film yapmamış olan Güney Kore sineması açısından resmen bir devrim niteliği taşıyor. Çünkü film zombi filmi konusunda hakkını vermiş ve bu durum, IMDb'de almış olduğu 7,6/10 gibi yüksek puanla da belli oluyor. Bu puanı kıyaslamak için Brad Pitt'in yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği, ünlü Hollywood yapımı zombi filmi olan World War Z yani Dünya Savaşı Z filminin IMDb'de 7,0/10 puan alması örnek gösterilebilir.

Busan Treni - Zombi Filmleri

Filmin konusu adından da anlaşılacağı üzere bir trende ve tren istasyonları arasında geçiyor. Zombi filminden doğal olarak bir kült hikaye beklenemez ancak, zombi filmleri arasında bir kıyaslamak yapılacak olursa; Busan Treni, zombi kült filmleri arasındadır, denilebilir. Zombi filmleri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken, harikulade bir film...

Busan Treni filmi hakkında detayları, Busan Treni (Train to Busan) (Busanhaeng) linkine tıklayıp, FilmMuhendisi.com'dan görebilirsiniz.


Fragman01.12.2016

Konu hakkında soru sorabilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

İsim
Web Site
E-Posta
Mesaj

Yorumlar (2)

  1. Fatih

    Nadir de olsa kore filmlerini tavsiye eden arkadaşlarım oluyor. Bu filmin yorumlarını da okudum aksiyonu dolu bir film diyorlar. Zombi türü filmleri severim bu filmi de hafta sonu netten bulursam izleyeceğim.

  2. fevzi gemi

    Zombi filmleri de bir furyadır gidiyor, böyle filmlerin yapılmasını son derece yanlış yorumluyorum. Gerçekle hiçbir alakası olmayan olaylar, gençlerin ruh yapılarını tahrip ediyor.